Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

Archiwum: aktualności z lat ubiegłych

Warsztaty w Orkiestrze Symfonia Varsovia - 15.09.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach "Akcja labirynt" zorganizowanych w siedzibie Orkiestry Symfonia Varsovia. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy, poznawanie sztuki historycznej i współczesnej. Poszczególne zadania dotyczyły tworzenia dźwięków, gry na instrumentach, improwizacji perkusyjnej, ekspresji ruchu oraz działań plastycznych. Ekspresja twórcza była świetną zabawą!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

Sprzątanie świata - 15.09.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

Celem tegorocznej akcji Sprzątanie świata, która odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce" jest przede wszystkim zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zachęcenie uczniów do działania na rzecz środowiska. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w sprzątaniu otaczającej nas okolicy. Uzbrojeni w plastikowe worki i ochronne rękawice, stoczyliśmy walkę ze śmieciami.

Gimnazjaliści w Muzeum Powstania Warszawskiego - 15.09.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

15 września 2017 r. uczniowie klasy 2a gimnazjum udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem tej wizyty była lekcja poświęcona szlakowi powstańczemu dwóch harcerskich batalionów "Zośka" i "Parasol". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się , czym były i jak działały Szare Szeregi w okresie okupacji i Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali genezę batalionów "Zośka" i "Parasol" oraz losy wybranych bohaterów tamtych wydarzeń. Gimnazjaliści klasy 2a zdobywali wiedzę poprzez zastosowanie różnorodnych metod prowadzenia lekcji , takich jak prezentacja multimedialna , pogadanka i praca w grupach.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 04.09.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Początek roku szkolnego to zawsze czas postanowień i radosnego oczekiwania. To także zmiany – nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe wyzwania. Uczniów i rodziców podczas uroczyści 4 września powitały panie dyrektor. Przekazały bardzo ważną informację o kolejnej zmianie – od 1 września nazwa szkoły brzmi: Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej.

Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno niebagatelne wydarzenie. Pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności – podczas ślubowania pani dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Świeżo upieczeni pierwszacy zaprezentowali piękny program artystyczny i po raz pierwszy zasiedli w swoich uczniowskich ławkach. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego i twórczego roku szkolnego 2017/2018!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi