Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

        Strona główna    

Archiwum: aktualności z lat ubiegłych


100-lecie Odzyskania Niepodległości - 13.11.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

* * * * *

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Pomóż schroniskowym zwierzętom przetrwać zimę! - 08.11.2018

Opracowanie: p. Lidia Wojda

W naszej szkole od 8 do 19 listopada trwa akcja " Zwierzęta też mają serce". Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Józefowie. Każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem!

Zbieramy:
˘ pokarm: puszki, sucha karma, makarony;
˘ miski i garnki;
˘ materiały do ocieplenia bud: koce, legowiska, bluzy z polaru, pledy, narzuty, ręczniki, ścierki;
˘ wspaniałym podarkiem będą naturalne suszone gryzaki np. suszone świńskie uszy czy kurze łapki;
˘ smycze, szelki, obroże, zabawki dla zwierząt.


Dyniowe Halloween - 31.10.2018

Opracowanie: p. Katarzyna Jurek

* * * * *


Szkolny Budżet Partycypacyjny - 24.10.2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Fundacji STOCZNIA "Szkolne budżety partycypacyjne". Wspólnie z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i uczniami przygotowaliśmy zasady budżetu partycypacyjnego w naszej szkole. Projekt realizujemy wspólnie z Fundacją Pole Dialogu. W naszej szkole powstał zespół roboczy, składający się z przedstawicieli władz szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów. Zadaniem będzie opracowanie, przy wsparciu Fundacji, regulaminu budżetu i przeprowadzenie całego procesu. Każda ze szkół ma do dyspozycji 4 tysiące zł na realizację zwycięskich przedsięwzięć.


Spotkanie autorskie - 23.10.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 23 października naszą szkołę odwiedziły: autorka książek dla dzieci p. Barbara Szlągowska i ilustratorka p. Monika Jędrychowska. W spotkaniu wzięły udział klasy 0-III. Była to dla dzieci niecodzienna okazja, by dowiedzieć się jak powstaje książka, skąd biorą imiona jej bohaterowie, ile czasu potrzeba, aby książka została wydrukowana. Oprócz prelekcji i zadawania pytań, uczniowie mieli możliwość poprzytulania się do bohaterów książek. Na zakończenie spotkania można było nabyć wybraną pozycję z imienną dedykacją i autografami naszych miłych gości. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie!


Degustacja soków - 18.10.2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

18 października naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk z firmy SEBEX, dostarczającej do naszej szkoły owoce, warzywa i produkty mleczne w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ. Wszystkie klasy wzięły udział w pogadance na temat znaczenia picia świeżych soków oraz wspólnej degustacji świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw. Klasy 4 i 5 uczestniczyły w spotkaniach z panią dietetyk w klasach. W 45 minutowych pogadankach uczniowie dowiedzieli się o zdrowych nawykach żywieniowych oraz szkodliwości niektórych produktów.


Stare Powązki - 18.10.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

W święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia (Dzień Zaduszny, 2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. Uczniowie naszej szkoły najczęściej odwiedzają Cmentarz Stare Powązki. Ta ponad 200-letnia nekropolia jest miejscem spoczynku wielu znakomitych Polaków. Tutaj znajduje się grób Ireny Sendlerowej - Patronki naszej szkoły. Nasi uczniowie, zawsze zatrzymują się tu na dłużej, zapalają znicze i wspominają Panią Irenę.


Dzień Edukacji Narodowej - 15.10.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Dzień Edukacji Narodowej upłynął w serdecznej, uroczystej atmosferze. W naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Pani dyrektor powitała najmłodszych w gronie uczniów SP 236, pasując ich symbolicznie ogromnym ołówkiem. Nie zabrakło tradycyjnego tortu, który podkreślił świąteczny nastrój. Akademia małych uczniów była piękna: momentami zabawna, momentami wzruszająca. Duże wrażenie zrobiło już samo wejście na salę - pierwszaki pięknie zatańczyły poloneza, a następnie zaśpiewały i wyrecytowały przygotowane role. Rodzice, nauczyciele i uczniowie z widowni nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Pani dyrektor złożyła również życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Dla uczniów najlepszym prezentem było to, że tego dnia nie mieli lekcji :

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


JuraPark Bałtów - 04.10.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Klasy 4a, 4c i 6a pojechały na całodniową wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Głównym elementem parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Również w kinie 5D oraz w oceanarium uczniowie mogli stanąć "oko w oko" z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Natomiast w Zwierzyńcu Bałtowskim obserwowali kilkadziesiąt gatunków współczesnych zwierząt. Bardzo ciekawa była wystawa "Polska w miniaturze" - 48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne. W Sabatówce wszyscy przeszli przez tunel odwagi i spotkali się z wiedźmą. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekały atrakcje w parku rozrywki. Była to fantastyczna lekcja historii i bardzo udany dzień :)


Dzień Tabliczki Mnożenia - 28.09.2018

Opracowanie: p. Agnieszka Szczęśniak

28 września po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Tego dnia w szkole pojawiły się patrole egzaminacyjne. W ich skład wchodzili uczniowie klas czwartych, którzy wykazali sie bezbłędną znajomością tabliczki mnożenia. Ich zadanie polegało na przeprowadzeniu egzaminów ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach 5-8 SP i w klasach 3 Gimnazjum. Nie obyło się również bez sprawdzenia dorosłych. Nauczyciel, pozostali pracownicy szkoły i rodzice stanęli na wysokości zadania i dzielnie rozwiązywali przykłady .

Po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi okazało sie, że spośród egzaminowanych klas najlepiej poradziły sobie:
1. KLASA 6a SP
2. KLASA 4a SP
3. KLASA 3b Gim.

Obchodom tabliczkowego święta towarzyszył konkurs na plakat. Dzięki pomysłowym i pięknie wykonanym pracom powstała dekoracja, która podkreśliła szczególny charakter tego dnia.

A tak przedstawia się lista laureatów konkursu:
1 miejsce:
Anita Jabłońska i Wiktor Barczuk z klasy 4c
Alina Derevenko , Oliwia Opoczyńska i Wiktoria Kryst z klasy 7a
2 miejsce:
Amelia Michalska i Maja Trejter z klasy 6a
Urszula Dojer i Natalia Godlewska z klasy 4a
3 miejsce:
Tosia z klasy 4c
Victoria Pyra i Patrycja Pyra z klasy 5a
Wyróżnienie: Adrian Gorzechowski z klasy 5b

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!


Dzień kropki - 17.09.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole z tej okazji uczniowie klas 0-III przyszli do szkoły ubrani w kropki. Podczas apelu czytane było opowiadanie o tym, jak kropka może zmienić życie każdego z nas. Uczniowie z chęcią dzielili się swoimi pomysłami i refleksjami. Każda klasa prezentowała własnoręcznie wykonane ilustracje do tekstu. Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Na zakończenie wspólnego spotkania naszymi pracami udekorowaliśmy szkolny korytarz. Każdy uczeń otrzymał niepowtarzalną, kolorową kropkę, która może być początkiem zupełnie nowej historii.


Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej - 03.09.2018

Opracowanie: p. Monika Rączka

1 września 2018 roku uczennica naszej szkoły Alicja Rączka brała udział w uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w ramach Światowego Zjazdu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej. Na Placu Piłsudskiego zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci i mieszkańcy Warszawy. Podczas uroczystości odbył się Apel Pamięci z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej, zmiana posterunku honorowego oraz salwa honorowa. W trakcie uroczystości odbyło się także przekazanie przez przedstawicieli środowisk kombatantów i osób represjonowanych "ich młodym duchowym spadkobiercom i kontynuatorom tradycji" przesłania Weteranów Walk o Niepodległość RP do młodego pokolenia Polaków. Alicja Rączka odebrała przesłanie z rąk Pani Anny Stupnickiej Bando sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów reprezentujących rodzaje sił zbrojnych, Policję, Straż Graniczną i Państwową Straż Pożarną.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 03.09.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

I oto kolejne powakacyjne spotkanie w sali gimnastycznej - rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Podczas uroczystego powitania zgromadzonych pani dyrektor podkreśliła, że czeka nas wiele nowości - chociażby wyremontowane boisko, zmodernizowany placyk zabaw na patio, ale przede wszystkim nowi koledzy i nowe koleżanki - do naszej szkoły doszło kilkudziesięciu nowych uczniów. Mamy nadzieję, że będzie to twórczy, radosny, owocny rok, że wiele się nauczymy od siebie nawzajem i poznamy lepiej świat.

Klasy szóste powitały nas piosenką i wierszem, wychowawcy omówili kwestie organizacyjne. Nie pozostało nic innego, jak spakować zeszyty i rozpocząć nową przygodę w ukochanych szkolnych murach!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29
http://sp236gim61.neostrada.pl

Ostatnia aktualizacja:
(mm/dd/rr)