Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

Archiwum: aktualności z lat ubiegłych

JuraPark Bałtów - 04.10.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Klasy 4a, 4c i 6a pojechały na całodniową wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Głównym elementem parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Również w kinie 5D oraz w oceanarium uczniowie mogli stanąć "oko w oko" z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Natomiast w Zwierzyńcu Bałtowskim obserwowali kilkadziesiąt gatunków współczesnych zwierząt. Bardzo ciekawa była wystawa "Polska w miniaturze" - 48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne. W Sabatówce wszyscy przeszli przez tunel odwagi i spotkali się z wiedźmą. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekały atrakcje w parku rozrywki. Była to fantastyczna lekcja historii i bardzo udany dzień :)

Dzień kropki - 17.09.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole z tej okazji uczniowie klas 0-III przyszli do szkoły ubrani w kropki. Podczas apelu czytane było opowiadanie o tym, jak kropka może zmienić życie każdego z nas. Uczniowie z chęcią dzielili się swoimi pomysłami i refleksjami. Każda klasa prezentowała własnoręcznie wykonane ilustracje do tekstu. Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Na zakończenie wspólnego spotkania naszymi pracami udekorowaliśmy szkolny korytarz. Każdy uczeń otrzymał niepowtarzalną, kolorową kropkę, która może być początkiem zupełnie nowej historii.

Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej - 03.09.2018

Opracowanie: p. Monika Rączka

1 września 2018 roku uczennica naszej szkoły Alicja Rączka brała udział w uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w ramach Światowego Zjazdu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej. Na Placu Piłsudskiego zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci i mieszkańcy Warszawy. Podczas uroczystości odbył się Apel Pamięci z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej, zmiana posterunku honorowego oraz salwa honorowa. W trakcie uroczystości odbyło się także przekazanie przez przedstawicieli środowisk kombatantów i osób represjonowanych "ich młodym duchowym spadkobiercom i kontynuatorom tradycji" przesłania Weteranów Walk o Niepodległość RP do młodego pokolenia Polaków. Alicja Rączka odebrała przesłanie z rąk Pani Anny Stupnickiej Bando sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów reprezentujących rodzaje sił zbrojnych, Policję, Straż Graniczną i Państwową Straż Pożarną.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 03.09.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi