Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

        Strona główna    

Archiwum: aktualności z lat ubiegłych


Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 22.06.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

*****

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Calineczka - 20.06.2018

Opracowanie: p. Bożena Puchalska

Na zakończenie przedszkolnej przygody uczniowie klasy 0a przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie pt. Calineczka oparte na motywach jednej z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Mali artyści spisali się znakomicie. Rodzicom zakręciła się łezka w oku. Nagrodzili nas gromkimi brawami.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Piknik Rodzinny na 100-lecie Niepodległości - 16.06.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

16 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej odbyła się otwarta impreza plenerowa. Wolski piknik rodzinny zorganizowały tu szkoły i przedszkola z Ulrychowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny. Pani dyrektor Magdalena Księżopolska oficjalnie rozpoczęła spotkanie o godzinie 10, goście obejrzeli spektakl "Szuflada", a potem na scenie przez 4 godziny występowali młodzi artyści, prezentując piosenki, recytując wiersze. Atrakcyjne były również występy dżudoków, cyrkowców, iluzjonistów. Na gości czekały stanowiska sportowe, gdzie chętni mogli uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych (unihokej, tor przeszkód, piłka nożna, przeciąganie liny; wesołe zawody dla najmłodszych). W chwili wytchnienia można było sięgnąć po rebusy i kolorowanki o tematyce patriotycznej, wziąć udział w konkursie wiedzy o wydarzeniach 1918 roku. Powodzeniem cieszył się również kącik czytelniczy. Goście zasięgali porad psychologicznych i dietetycznych. Dzieci skakały na dmuchańcach, oblegały stanowisko z loterią fantową, a ciasta, napoje, lody umilały dodatkowo udział w zabawie.

W samo południe na wszystkich sześciu piknikach, które odbywały się na terenie Woli, zatańczono "Wolskiego poloneza". Pokaz zrobił wielkie wrażenie na widzach. Festyn trwał do godziny 14. Wspólnie spędzony czas był atrakcyjny dla dzieci i dorosłych, najważniejsze, że w spotkaniu uczestniczyły całe rodziny, cała lokalna społeczność. W tak niecodzienny i radosny sposób włączono się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Gimnazjalne projekty edukacyjne - 16.06.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

16 czerwca 2018 roku uczniowie klas drugich gimnazjalnych w obecności pani dyrektor szkoły, nauczycieli oraz rodziców zaprezentowali swoje projekty edukacyjne. W tym roku szkolnym temat projektu edukacyjnego dotyczył postaci Patronki szkoły - Ireny Sendlerowej. W ramach projektu edukacyjnego gimnazjaliści przedstawili: drzewo genealogiczne Ireny Sendlerowej, symbole żydowskie, miejsca i współpracowników związanych z Patronką oraz sylwetki dzieci uratowanych z getta żydowskiego. Oprócz tego, uczniowie omówili grę terenową związaną z osobą Ireny Sendlerową, która przeprowadzona została kilka dni wcześniej w parku im. Józefa Sowińskiego. Na zakończenie projektów gimnazjalista zaśpiewał autorską piosenkę o Irenie Sendlerowej. Wszystkim uczniom klas drugich gimnazjalnych serdecznie gratulujemy zaliczenia projektu edukacyjnego!

Więcej informacji w zakładce "Projekty gimnazjalne".


Cudze chwalicie, swego nie znacie - 07.06.2018

Opracowanie: p. Iwona Rodzik


Uczeń naszej szkoły Rafał Wysocki (klasa 3a gimnazjum) otrzymał wyróżnienie w warszawskim konkursie multimedialnym "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Zadaniem uczestników był przygotowanie prezentacji na temat Muranowa. Patronat nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Laureaci i finaliści (wśród nich Rafał) otrzymali dyplomy i upominki od organizatora. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!


Tydzień konstytucyjny - 06.06.2018

Opracowanie: p. Iwona Rodzik

W dniach 6 i 7 czerwca br. nasza szkoły po raz pierwszy wzięła udział w projekcie Tydzień Konstytucyjny. Inicjatorem programu jest Stowarzyszenie im. Zbigniewa Hołdy. Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi uczniów szkół gimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywanie Konstytucji. Zajęcia w naszej szkole prowadzili młodzi i sympatyczni prawnicy. Młodzież podczas warsztatów wykazała się wiedzą i dużym zaangażowaniem. Z pewnością do podobne spotkanie zorganizujemy w przyszłości.


120. rocznica rozpoczęcia budowy KOLONII WAWELBERGA - 27.05.2018

Opracowanie: p. Magdalena Księżopolska


27 maja, w 120 rocznicę rozpoczęcia budowy KOLONII WAWELBERGA przy ulicy Górczewskiej 15 odbył się piknik sąsiedzki podczas którego Fundacja Dorastaj z Nami uczyła dzieci, młodzież i dorosłych udzielania pierwszej pomocy. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 61 im. Ireny Sendlerowej - bracia Bartosz i Daniel Jakubowscy, którzy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą w tym zakresie.


Dzień Talentów - 17.05.2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

17 maja odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Talentów zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Świetlicy Szkolnej. Pierwotnie miał być tylko świetlicowym wydarzeniem lecz z powodu dużego zainteresowania uczniów całej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z niemalże każdej klasy. Podzieliliśmy występy na dwie tury: klasy 4-7 i gimnazjum oraz klasy 0-3. O 10:00 zebrana przed sceną brać uczniowska dopingowała i nagradzała oklaskami swoich kolegów i koleżanki, którzy prezentowali swoje umiejętności. O godzinie 16:00 tego samego dnia odbyła się druga tura występów, na które licznie przybyli rodzice. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz Szkolny Klub Sportowy "Orlik". Za rok kolejna edycja Dnia Talentów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Kto napadł muchę Walerię ?! - 16.06.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Fundacja na rzecz Edukacji i Zdrowia "Perspektywa" prowadziła w naszej szkole warsztaty edukacyjne z treningiem myślenia logicznego i twórczego pod tytułem "Kto napadł muchę Walerię ?!". Projekt jest współfinansowany przez Biuro Edukacji M. St. Warszawa.

Uczestnicy zajęć zamienili się w przyrodniczych detektywów rozwiązujących zagadkę okradzenia muchy domowej - Muchy Walerii! Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wyciągali wnioski z rozpoznanych przez siebie śladów związanych z naturą. Zdobywali informacje o "podejrzanych" zwierzętach, które mogły mieć związek z wydarzeniem, a następnie budowali własną hipotetyczną historię z Muchą Walerią w roli głównej ruchamiając swój potencjał twórczy.

Praca poprzez doświadczenie, słowo i myślenie!


Recytatyw, aria, belcanto - czyli wiedza o operze - 15.05.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Teatr Wielki - Opera Narodowa jest organizatorem lekcji dla uczniów gimnazjum oraz starszych klas szkoły podstawowej. Uczniowie z naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w takich zajęciach. Podczas lekcji wysłuchali najpiękniejszych i najbardziej znanych arii operowych w wykonaniu solistów śpiewaków. Zdobyli wiedzę o operze jako dziele muzycznym i scenicznym. Dowiedzieli się o pracy artystów śpiewaków, orkiestrze, dyrygencie oraz o specjalistach, którzy biorą udział w tworzeniu spektaklu, a nie są widziani przez widza. W drugiej części zajęć uczniowie zwiedzali kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Była to okazja, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata i zobaczyć jej techniczne możliwości - znaleźć się "po drugiej stronie lustra".


10. rocznica śmierci Patronki Szkoły - 12.05.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska


12 maja w Kościele p.w. św. Boromeusza przy Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 10. Rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej. Przed nabożeństwem delegacja szkoły odmówiła krótka modlitwę oraz zapaliła znicze na grobie naszej Patronki.


Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Wojennej - 11.05.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Przedstawiciele szkoły wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Wojennej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 im. Mirosława Biernackiego w Warszawie. Wypadli znakomicie, zajmując drugie (Mateusz Fituch i Patrycja Pyra ex aequo) i trzecie miejsce (Emilia Rączka). Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.


Miasteczko ruchu drogowego - 10.05.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10 znajduje się miasteczko ruchu drogowego. Tam właśnie udali się czwartoklasiści, by zmierzyć się z praktycznym egzaminem na kartę rowerową. Musieli wykazać się znajomością przepisów, refleksem, udowodnić, że są przygotowani do bezpiecznego poruszania się po ulicach miasta. Wiadomo, że teoria to nie wszystko, że należy posiadać również umiejętności praktyczne. Egzamin wypadł dość dobrze, szczęśliwcy, którzy go zdali, już niebawem będą dysponować dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania rowerem.


Farma Iluzji - 10.05.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

We wsi Mościska, 85 km od Warszawy został wybudowany Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji". Jest to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie. Uczniowie klas: 5b, 6a, 6b oraz 2ag spędzili tam cały dzień. Wrażeń było co nie miara! Grobowiec Faraona, latająca chata, lewitujące piłeczki, głowa na talerzu, labirynt luster, obrotowy domek, tunel zapomnienia, park linowy, kolejki, karuzele, drzewo spadania, park trampolin… Do tego piękna, słoneczna pogoda i wspaniałe humory :)

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Apel poświęcony Irenie Sendlerowej - 09.05.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

W związku ze 108. rocznicą urodzin oraz 10. rocznicą śmierci Patronki Szkoły, a zarazem z okazji ogłoszenia przez Sejm RP bieżącego roku Rokiem Ireny Sendlerowej, uczniowie klasy 2aG zaprezentowali społeczności uczniowskiej postać tej wielkiej Polki. Grono Pedagogiczne oraz uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film animowany inspirowany biografią Patronki. Gimnazjaliści przedstawili również najważniejsze daty z życia Ireny Sendlerowej oraz przytoczyli jej cytaty. Uczniowie poznali także losy niektórych dzieci żydowskich uratowanych z getta. Wiele wzruszeń dostarczył odbiorcom fragment filmu dokumentalnego pt. „W imię ich matek” produkcji Mary Skinner i Piotra Piwowarczyka, w którym Irena Sendler wspomina ostatnią drogę Janusza Korczaka ze swoimi podopiecznymi idącymi na Umschlagplatz. Dzieci dowiedziały się także o tym, że Sendlerowa uczestniczyła też jako tzw. żywy drogowskaz w wyprawie Jana Karskiego do getta w Warszawie: szła znanymi sobie ulicami, a za nią podążał Karski, który później sporządził raport o sytuacji Żydów, przekazany na Zachód. Irena Sendlerowa jako już 93-letnia osoba została odznaczona Nagrodą im. Karskiego „Za Odwagę i Serce”, a z tej okazji osobisty list napisał do niej papież Jan Paweł II. Puentą apelu stały się słowa Sendlerowej o zachowaniu pamięci o wielu szlachetnych ludziach, którzy narażając własne życie, ratowali żydowskich braci, a których imion nikt nie pamięta.

W drugiej części spotkania po raz ostatni w roku szkolnym 2017/2018 zostały rozdane Bony Szczęścia. Uczniowie odebrali je z rąk pani dyrektor Magdaleny Księżopolskiej. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Nagranie dla radiowej Czwórki - 08.05.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

8 maja odwiedziła szkołę dziennikarka z Polskiego Radia Czwórki, pani Anna Dąbkowska. Zaprosiła do rozmowy grupę siódmoklasistów, aby wysłuchać i nagrać, co młodzi ludzie wiedzą i sądzą na temat dokonań Ireny Sendlerowej. Uczniowie bardzo dojrzale i ciekawie wypowiadali się na temat naszej Patronki. Ich wypowiedzi zostaną wyemitowane na antenie radiowej Czwórki w najbliższą sobotę, wtedy przypada 10. rocznica śmierci wielkiej Polki.


Święta majowe - 1-3.05.2018

Opracowanie: p. Katarzyna Brzezińska

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję przypomnieć sobie wszystko, co wiedzą o świętach majowych, a także dowiedzieć się wielu nowych rzeczy na ten temat. Przedstawiciele poszczególnych klas reprezentowali swoich kolegów i koleżanki w quizie z wiedzy o Święcie Pracy, Dniu Flagi, Konstytucji 3 Maja, przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, zakończeniu II wojny światowej w Europie i śmierci Ireny Sendlerowej.

Quiz odbył się w dwóch turach. W pierwszej brali udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Zwyciężyła klasa 5b, drugie miejsca zajęły klasy 4a i 4b, a trzecie klasa 6b. W drugiej turze do konkurencji przystąpili uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjum. I miejsce zajęła klasa 2aG, drugie 7aSP, a trzecie 3bG. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą i znakomitym przygotowaniem.


Nasi Laureaci - 27.04.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Szkoła Podstawowa nr 139 była organizatorem Warszawskiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficzno-Plastycznego "Czytam, więc jestem". Prace i występy uczestników nawiązywały do obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.Pierwsze miejsce w kategorii prac plastycznych zdobył Maciek Górnicki z klasy IVa. Nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki konkursu recytatorskiego otrzymała Gabrysia Feliga z klasy 0a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Szkolny konkurs historyczny - 24.04.2018

Opracowanie: p. Iwona Rodzik

* * *


Spotkanie z p. Fanny Joly - 19.04.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Gdy gimnazjaliści zmagali się z egzaminem, w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z panią Fanny Joly - francuską pisarką, która ma w swoim dorobku literackim około trzystu książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na 14 języków obcych i obsypano wieloma nagrodami. Pani Fanny Joly opowiedziała jak powstawały jej książki - od napisania tekstu "na brudno", znalezienia wydawcy, ilustratora, do wydrukowania. Najbardziej znane w Polsce są książki o Pralince oraz Pensjonat Muszelka.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Wydawnictwu Znak Emotikon. Dzieci mogły kupić sobie książki oraz otrzymać dedykację autorki. Dostaliśmy również trzy książki do naszej biblioteki. Polecam do przeczytania wywiad z p. Fanny Joli http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,87329b9.html

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Egzaminy gimnazjalne - 18-20.04.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Do egzaminu gimnazjalnego przystąpili w dniach 18-20.04.2018. uczniowie klas trzecich. To już przedostatni raz organizowany jest taki sprawdzian wiedzy i umiejętności, za rok przestaną istnieć gimnazja; za rok będzie miało również miejsce wyjątkowe wydarzenie - podwójny egzamin na zakończenie gimnazjum i klasy ósmej. Najstarsi gimnazjaliści przez trzy dni rozwiązywali arkusze z przedmiotów humanistycznych, ścisłych i języków obcych. Wyniki poznamy 16 czerwca. Zdającym życzymy, aby wyniki egzaminów pozwoliły dostać się do wymarzonych szkół średnich.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Finał Dzielnicowego Konkursu "Polska moja Ojczyzna" - 16.04.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w Dzielnicowym Konkursie Literacko-Recytatorskim Polska moja ojczyzna.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: recytacja wiersza poety i recytacja wiersza własnego. Do udziału zgłosiło się 212 uczniów z klas 0-3 z 16 wolskich szkół podstawowych. Dzieci były wspaniale przygotowane, pięknie recytowały i znakomicie się prezentowały. Wielkie wrażenie zrobiły na wszystkich wiersze własne. Nagrody dla laureatów ufundował Burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski. Każdy nagrodzony uczestnik otrzymał m.in. książkę "Listy w butelce", która opowiada o Irenie Sendlerowej. W roku 2018, który jest rokiem właśnie Ireny Sendlerowej, organizatorzy podkreślali, jak odważna i niezwykła była ta wielka Polka oraz że wartości, które propagowała, są uniwersalne i ponadczasowe.

Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpiły klasy trzecie (oprawa muzyczno-wokalna) oraz klasa czwarta (przedstawienie "Szuflada"). Dzieci, które zdobyły nagrody główne i zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, wystąpiły z recytacją na scenie. Wszyscy zgromadzeni mogli się przekonać, jak wysoki poziom prezentowali tegoroczni uczestnicy. Organizatorzy dziękują nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom za zaangażowanie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

Kliknij tutaj, aby przeczytać wiersze własne uczniów


Warsztaty w Ambasadzie Brytyjskiej - 09.04.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Przedstawiciele klas 7 i 2G zostali zaproszeni przez pana Antoniego Lishaka do udziału w warsztatach poświęconych Irenie Sendlerowej. Pan Lishak jako przewodniczący brytyjskiego stowarzyszenia "Learnig from the Righteous" gości w różnych miejscach w Europie z wystawą i zajęciami dotyczącymi naszej Patronki oraz innych Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Zostaliśmy podjęci w Ambasadzie Brytyjskiej. Warsztaty były bardzo interesujące, dotyczyły przede wszystkim tego, co młodzi ludzie mogą czerpać ze świadectwa, z dziedzictwa Ireny Sendlerowej. Zastanawialiśmy się, do czego jesteśmy zdolni w sytuacji zagrożenia naszego i naszych najbliższych. Dążyliśmy do tego, by wyartykułować jedną najważniejszą myśl, jedno postanowienie, które postaramy się wypełniać w najbliższym czasie, by uczynić nasz świat lepszym.

Warsztaty odbywały się w języku angielskim. Pan Lishak spotka się z nami już niedługo, podczas Zjazdu Szkół Sendlerowskich w Gdańsku.


Czy pobiliśmy Rekord Guinnessa? - 05.04.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

5 kwietnia 2018 Prezes Fundacji ArchitectsPL p. Sebastian Grabowski ogłosił decyzję, jaką otrzymaliśmy od Guinness World Record dotyczącą naszej akcji "Code & Share Programuj z klasą". Organizacja Guinness World Record była pod wielkim wrażeniem zasięgu i organizacji akcji oraz zaangażowania szkół biorących w niej udział. 5 grudnia 2017 roku w godzinach trwania akcji (10:45-11:15) programowało łącznie 1386 uczniów z 52 szkół podstawowych z Polski i Litwy.

W listopadzie 2017 roku w USA została przeprowadzona akcja o podobnym przesłaniu, ale wzięło w niej udział ponad 6500 osób, w różnym wieku, z 2 szkół. W związku z powyższym decyzją Guinness World Record rekord w naszej kategorii został ustanowiony w USA.

Jednak nie poddajemy się! :) Chcemy pokazać światu, że w Polsce programujemy "na potęgę" i pobić rekord ustanowiony w USA.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Nocna obserwacja nieba - 9.04.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

9 kwietnia 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w nocnych obserwacjach astronomicznych, które odbyły się na terenie naszej szkoły. Przez teleskopy gimnazjaliści obserwowali kratery na Księżycu, planety, gromady gwiazd i mgławice. Uczniowie dowiedzieli się przy tym, jakich przyrządów używają astronomowie i czym się kierować przy wyborze teleskopu do prowadzenia własnych obserwacji nieba. Nasza gimnazjalna młodzież poznała także programy i aplikacje, które ułatwiają naukę orientacji na niebie.


Planetarium przy Elekcyjnej - 26.03.2018

Opracowanie: p. Anna Michalik

Pod koniec marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansach astronomicznych, które odbyły się w mobilnym planetarium. Zajęcia od "Świtu do zmierzchu" i "O obrotach sfer niebieskich" przygotowali i przeprowadzili zawodowi astronomowie. Pokazy astronomiczne przybliżyły uczniom dobową i roczną zmianę wyglądu nocnego nieba, ruch pozorny gwiazd na sferze niebieskiej w zależności od szerokości geograficznej oraz mechanizm powstawania faz Księżyca i zaćmień. Na rozgwieżdżonym niebie obserwowaliśmy charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory. Na przykładzie widocznych aktualnie obiektów głębokiego nieba poznaliśmy ewolucję gwiazd. Dowiedzieliśmy się jak odnaleźć Gwiazdę Polarną i dlaczego jest ona taka wyjątkowa. Nauczyliśmy się również rozpoznawać niektóre gwiazdozbiory i poznaliśmy związane z nimi mity. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.


Tajemnice zielonych dachów - 22.03.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w programie edukacyjnym "Ogarnij Inżynierię" fundacji Katalyst Engineering. Ten cykl innowacyjnych lekcji łączył inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

Moduł dedykowany uczniom klas IV - TAJEMNICE ZIELONYCH DACHÓW poświęcony był składnikom pogody. Realizowane zajęcia bazowały na projektowych i badawczych metodach pracy. Uczniowie poznali: potrzeby życiowe roślin, ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Skonstruowali: termometr, higrometr, wiatrowskaz. Odkryli zjawisko ciśnienia atmosferycznego. Zbudowali (pracując w grupach) domy w zielonymi dachami i domy tradycyjne. Następnie badali właściwości energooszczędne obu dachów. Zapoznali się z budową i zastosowaniem drukarki 3D. W programie Autodesk 123D Design zaprojektowali szyldy i chorągiewki - wiatrowskazy, które zostały wydrukowane na drukarce ROBO 3D. Na uroczyste zakończenie projektu licznie przybyli rodzice i rodzeństwo naszych czwartoklasistów.

Za pomysłowość, entuzjazm, zaangażowanie, i czynny udział w module "Tajemnice zielonych dachów" każdy uczeń otrzymał CERTYFIKAT INŻYNIERA. Udział w programie był wspaniałym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Zachęcamy do obejrzenia relacji z projektu.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Warszawa w filmie i piosence zaklęta - 22.03.2018

Opracowanie: p. Danuta Zdziarska


Miło nam poinformować, iż 22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 388 im. Jana Pawła II, w trakcie gali XV Edycji Warszawskiego Konkursu Warszawa da się lubić wyróżnienie w kategorii wydarzenie artystyczne odebrała uczennica klasy 2b naszego gimnazjum - Matylda Mirowska. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Warszawa w filmie i piosence zaklęta", a patronatem objął go Burmistrz Dzielnicy Wola, Pan Krzysztof Strzałkowski. Matylda wyśpiewała sobie wyróżnienie wykonując podczas przesłuchań tytułowy utwór z filmu Miasto 44. Gratulujemy naszej uczennicy życząc jej dalszych sukcesów.


Powitanie wiosny - 21.03.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

Dwudziesty pierwszy marca , czyli Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowy dzień. Uczniowie nazywają go Dniem Wagarowicza i najchętniej uciekliby właśnie wtedy na wagary. Aby tego uniknąć, uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali się i przygotowali wiosenną imprezę dla klas 4 - 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.

Na początku apelu wyłoniono klasę, która otrzymała dyplom za najwyższą frekwencję w szkole. Okazała się nią klasa 2 b gimnazjum. Następnie uczniowie klas drugich gimnazjum wprowadzili luźniejszy, cieplejszy klimat, a przekór zimowej aurze panującej wciąż w przyrodzie i przeprowadzili wiosenny pokaz mody. Pokaz mody wiosennej został wzbogacony występem artystycznym uczniów klasy 3a gimnazjum. Wszystkie klasy uczestniczące w apelu również brały udział w konkursach dotyczących wiosny. Ostatecznie w konkursach trzecie miejsce zdobyły klasy 4 a i 7a, miejsce drugie - klasa 4b, natomiast pierwsze miejsce zajęła klasa 3a gimnazjum.

We wszystkich konkursach zwycięzców wskazywało jury w składzie: p. Anna Michalik, p. Urszula Zdzieborska oraz p. Jacek Biskupski. W trakcie wiosennego apelu wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechy na twarzach sprawiły, że w naszej szkole można było poczuć prawdziwie wiosenny klimat.


Warszawska Syrenka - 16.03.2018

Opracowanie: p. S. Senator i J.Kilczuk

* * *

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Wielkanocne warsztaty plastyczne - 15.03.2018

Opracowanie: p. Grażyna Kaszyńska

Kiedy siedli razem i Mały i Duży,
zaczęli próbować do czego to służy.
Wnet się okazało, że wszystko się uda -
potrafią z papieru wyczarować cuda!

15 marca dzieci świetlicowe wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych. Tematem przewodnim były wielkanocne ozdoby. Z kolorowego papieru i bibuły powstały wyjątkowe i niepowtarzalne palemki, pisanki, kartki świąteczne. Dziękujemy Dużym i Małym za wspólnie spędzony wieczór.


Dla kotów z Grochowa - 12.03.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator


W lutym zakończyliśmy akcję zbierania darów dla Kotów z Grochowa.
Udało nam się zebrać:
karma sucha 53 kg, karma mokra 33 kg, żwirek 60 litrów, płyn domycia naczyń 9 litrów, domestos/płyn do czyszczenia 4 szt., koce 5 szt., legowisko 3 szt. - w tym skrzynka zrobiona własnoręcznie przez ucznia:, miska 1 szt., ręczniki 12 szt., szampon 4 szt., zabawki; domek, piłeczki, tunel.

Naszą akcję charytatywną wsparł anonimowy darczyńca miłośnik kotów, który przekazał znaczną ilość karmy mokrej, suchej i żwirku - bardzo dziękujemy! Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać więcej darów, niż w zeszłym roku. Gratulacje! Wśród klas 0-III najwięcej darów przyniosła klasa 0b, ze starszych klas IV-VI i gimnazjum największą aktywnością wykazała się klasa VIa. Wszystkim uczniom i Rodzicom bardzo dziękujemy za okazane serce i pomoc. Dary do Kotów z Grochowa dzięki uprzejmości jednego z Rodziców dotarły do azylu 17 lutego w Dzień Kota:


Wola koduje - 08.03.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 234 zorganizowała konkurs z cyklu "Wola koduje" pod hasłem: "Jestem Polakiem - to brzmi dumnie". Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii programistycznej - "Opowieść z orłem w tle". Praca Jurka Babaka i Zosi Tokarskiej wykonana na podstawie wiersza W. Bełzy "Katechizm dziecka polskiego" otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!


Bony szczęścia - 27.02.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Kilka razy w ciągu roku szkolnego spotykamy się na specjalnych, uroczystych apelach. Wtedy pani pedagog uroczyście na forum szkoły wręcza wybrańcom Bony Szczęścia. Są to nagrody za wzorowe zachowanie, postępy w nauce, wyróżniającą się postawę - kryterium wskazane zostaje przez wychowawcę, który nominuje kilkoro uczniów ze swojej klasy. Bon Szczęścia ma swój termin ważności, uprawnia do jednorazowego niepisania kartkówki, sprawdzianu, nieposiadania pracy domowej. Zaległość należy oczywiście zaliczyć w umówionym późniejszym terminie.

Gratulujemy zdobywcom Bonu i życzymy powodzenia wszystkim, bo każdy z uczniów może otrzymać to zaszczytne wyróżnienie.


Wywiad z uczniami dla FAKTÓW TVN - 26.02.2018

Opracowanie: p. Aleksandra Rejmonczyk

26 lutego 2018r. troje uczniów naszej szkoły udzieliło wywiadu dziennikarzowi TVN-u. Rozmowa dotyczyła roli patrona szkoły w życiu uczniów. Uczniowie klasy 3a gimnazjum: Agata Narożnik,Rafał Wysocki oraz Piotr Palczewski zauważyli istotny wpływ wartości jakie wyznawała patronka szkoły Irena Sendlerowa na ich codzienne życie. Podkreślali również, że bezinteresowna pomoc, tolerancja i empatia to cechy, które każdy młody człowiek powinien w sobie odnaleźć.


"Zemsta" w Teatrze Studio Buffo - 19.02.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

19 lutego 2018 roku uczniowie klas drugich gimnazjum udali się do Teatru Studio Buffo na przedstawienie pt. "Zemsta" Aleksandra Fredry. Nasi gimnazjaliści obejrzeli spektakl Teatru Kameralnego z Lublina. Został on zrealizowany zgodnie z dramatem Fredry. Uczniowie obserwowali klasykę w najlepszym wydaniu. Mieli również możliwość zobaczenia kostiumów i rekwizytów z epoki. Dzieci były pod wrażeniem sztuki teatralnej, która została zagrana lekko, dowcipnie i z wdziękiem.


108. rocznica urodzin Ireny Sendlerowej - 15.02.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

15 lutego to bardzo ważna data w roku 2018, któremu patronuje Irena Sendlerowa. Z okazji 108. rocznicy urodzin tej wielkiej Polki czwartoklasiści, pani dyrektor i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Zostali zaproszeni przez Rzecznika Praw Dziecka do jego siedziby, gdzie spotkali się z gospodarzem, panem Markiem Michalakiem, córką Ireny Sendlerowej, panią Janiną Zgrzembską oraz panią Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki biograficznej o Irenie Sendlerowej.

Uczniowie klasy 4a i 4b wzięli udział w wywiadzie, który z obiema zaproszonymi paniami poprowadziła pani Katarzyna Stoparczyk z radiowej Trójki. Rozmowa dotyczyła autorytetów we współczesnym świecie, cech, jakie powinny posiadać osoby ważne w naszym życiu. Autorka książki "Listy w butelce" nawiązywała do tego, co najistotniejsze, wartości reprezentowane przez Irenę Sendlerową w czasach wojny (przyjaźń, zaufanie, bezpieczeństwo) okazały się uniwersalne i ponadczasowe. Młodzi goście zauważyli, że patronka najbardziej ceniła w drugim człowieku dobro, absolutnie nie uzależniając postrzegania innych od wyznania, wyglądu, majątku, pochodzenia. Ani Czerwińska-Rydel zdradziła również kulisy pisania książki - dzieci z zaciekawieniem pytały o sposoby docierania do informacji i o inne szczegóły dotyczące warsztatu pisarskiego. Najwięcej emocji wzbudziła rozmowa z panią Janiną Zgrzembską. Rzecznik Praw Dziecka podkreślał wielką dojrzałość i wrażliwość młodych rozmówców, którzy w dużej mierze dociekali o szczegóły związane z wielkimi emocjami i przeżywaniem trudnych chwil.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne zdjęcia, zebranie autografów, przybicie piątki z panem Michalakiem. W gablocie umieszczono okulary Ireny Sendlerowej i jej Order Uśmiechu, obcowanie z takimi pamiątkami było niesamowitym dopełnieniem spotkania. Wszystkie dzieci otrzymały od wydawnictwa po egzemplarzu książki "Listy w butelce". Rozmowa była powodem wielu wzruszeń i zachęciła do dalszego zgłębiania losów Ireny Sendlerowej.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Interaktywna podłoga - 15.02.2018

Opracowanie: p. Anna Wayler

Podłoga interaktywna to nowość dla naszych Świetliczaków. Została częściowo zakupiona z funduszy Rady Rodziców. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci. Atrakcyjna forma prowadzenia zajęć angażuje umysł i ciało, co sprawia, że dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości. Interaktywna podłoga ma wiele zalet:
- poprawia zdolności motoryczne
- rozwija spostrzegawczość wzrokowo-ruchową
- zwiększa orientację przestrzenną
- poprawia szybkość reakcji
- zwiększa aktywność ruchową


Światowe Dni Młodzieży Prawosławnej na Woli - 15.02.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

15 lutego 2018 roku uczniowie drugich klas gimnazjalnych zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskich Obchodach Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej.

W Hali Sportowej "Reduta" gimnazjaliści mieli zapewnioną strefę rekreacyjno - sportową oraz kulturalną. Do dyspozycji dzieci było : boisko wielofunkcyjne, kopacz, stoły do tenisa i cymbergaja. Zorganizowano konkursy i zawody z nagrodami. W jednym z konkursów zręcznościowych dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klasy 2a gimnazjum : Kacper Zakrzyński i Mariusz Matuszewski. Gimnazjaliści mieli także okazję obejrzeć występ artystyczny znanego mima - Ireneusza Krosnego. Na uwagę zasłużył także spektakl teatralny grupy "ZaTopieni w Historii".


Bal karnawałowy - 07.02.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

7 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3 i 4-7. Młodsi uczestnicy zabawy postawili na przebrania, starsi raczej wybrali dyskotekowy luz. Zabawy zaproponowane przez animatorów wzbudzały zainteresowanie i wiele emocji, a dobór muzyki zadowolił najbardziej wybredne gusta muzyczne. Dla orzeźwienia i złapania oddechu można było przejść do sal, w których poszczególne klasy przygotowały poczęstunek. Impreza była udana, zebrała pozytywne komentarze większości uczestników.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Profilaktyka w izbie wytrzeźwień - 07.02.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach zajęć profilaktycznych odbyli warsztaty w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przy ul. Kolskiej 2/4. Zajęcia prowadzone przez pracowników ośrodka (terapeutów, ratowników) poprzedzone zostały zwiedzaniem Działu Izba Wytrzeźwień, gdzie trafiają osoby nietrzeźwe (takie, których życiu zagraża niebezpieczeństwo lub takie, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla życia czy zdrowia innych osób). Ponadto zobaczyliśmy Dział Przerywania Ciągów Alkoholowych, na który na zasadzie pełnej dobrowolności zgłaszają się osoby, które chcą pod fachową opieką przerwać ciąg alkoholowy, zostają tam również zmotywowane i przygotowane do podjęcia terapii w ośrodkach ambulatoryjnych lub stacjonarnych. Odbycie detoksu może stanowić wstęp do kompleksowego leczenia uzależnienia.

Pani terapeutka, która prowadziła warsztaty, podkreślała kilkakrotnie, że najbardziej zależy jej na tym, by młodzież z całej masy wiadomości zapamiętała jedno: nigdy nie należy klinować, to pierwszy krok do uzależnienia.

Uczestnicy mieli możliwość przetestowania alkogogli, odbyli też krótki kurs pierwszej pomocy. Warto, by takie zajęcia na Kolskiej odbywali wszyscy młodzi ludzie i dlatego na profilaktykę sukcesywnie dotrą tam wszystkie nasze starsze klasy .


WOŚP - 11.01.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła już po raz ósmy dołączyła do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego 26. Finału było pozyskanie pieniędzy na zakup wyposażenia podstawowych oddziałów neonatologicznych. Co to oznacza? Zbieraliśmy środki, które zostaną przeznaczone na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Włączenie się w akcję to pomoc w ratowaniu życia najmłodszych pacjentów polskich szpitali. Z tej okazji uczniowie klasy 4a przygotowali przedstawienie "Otwórzmy serca", które zostało pięknie urozmaicone wystąpieniem szkolnego chóru i solistów. Wyświetlony również został film o pomaganiu, w całości przygotowany i nakręcony przez klasę 7a.Po inscenizacji wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę na rzecz WOŚP. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasze działania.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


List od Królowej! - 10.01.2018

Opracowanie: p. E. Sasim i p. U. Zdzieborska

Brytyjska Królowa, Elżbieta II, przesyła pozdrowienia dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły!!! We wrześniu bieżącego roku uczniowie kl. 5 a i b, razem z nauczycielami, w ramach lekcji jęz. angielskiego postanowili napisać list do Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Czekaliśmy na odpowiedź z niecierpliwością. Byliśmy bardzo zaskoczeni kiedy po niemal 3 miesiącach dostaliśmy kopertę z listem. Przyjęliśmy go z lekkim niedowierzaniem, ale i ogromną radością. Królowa dziękuje za nasze pozdrowienia i pięknie namalowane słoneczniki - ulubione kwiaty Patronki naszej szkoły - Ireny Sendlerowej. Pozdrawia również wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że to nie ostatni list, który piszemy do tak ważnych osobistości.

Kliknij tutaj, aby przeczytać list


Laboratorium ruchu - 05.01.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

5 stycznia 2018 roku klasa 2a gimnazjum udała się do Muzeum nad Wisłą na lekcję pt. "Laboratorium ruchu" towarzyszącą wystawie "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. - 70.". Podczas tej lekcji uczniowie poznawali odpowiedzi na następujące pytania: "Czy pracownia artysty może być laboratorium? Czy sztuka może badać rzeczywistość? Co takiego sztuka powiedzieć może o ruchu, co wykracza poza możliwości samej nauki?" Dzieci poznały twórców związanych ze sztuką kinetyczną, tworzących pozornie abstrakcyjne prace, a w rzeczywistości tworzyli dzieła sztuki żyjące swoim życiem, odrywające się w ruchu od swego twórcy. Gimnazjaliści wspólnie zastanawiali się, czy współcześnie - w świecie ponaddźwiękowych prędkości - sztuka może jeszcze nadążyć za ruchem i co może nam o nim powiedzieć?


Jasełka i kolędowanie - 22.12.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Tuż przed rozpoczęciem przerwy świąteczno-noworocznej spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Klasy młodsze spędziły ten uroczysty czas w dolnym holu, klasy starsze SP i gimnazjum - w sali gimnastycznej. Było to uroczyste spotkanie, kiedy śpiewaliśmy kolędy w podniosłym i pięknym nastroju, w świetle choinkowych lampek i przy wtórze gitary. W drugiej części dnia klasy już w swoich salach łamały się opłatkiem i przy poczęstunku, zapewnionym przez panią dyrektor, śpiewały świąteczne piosenki i pastorałki. Życzymy wszystkim magicznych świąt i wiele szczęścia w 2018 roku!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


XXVI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny - 21.12.2017

Opracowanie: p. Iwona Płaza


Pod koniec listopada 2017 w naszej szkole został ogłoszony konkurs. Był to Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny zorganizowany we współpracy z wydawnictwem Komlogo oraz Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Laskowej. Praca plastyczna miała na celu wzbogacenie słownictwa dziecka oraz poszerzenie kompetencji językowych. Dodatkowo praca powinna zawierać ilustracje zawierające w swojej nazwie najtrudniejsze głoski języka polskiego. Mianowicie głoski szeregu szumiącego, czyli "sz, ż, cz, dż oraz r". Dzieci wykonywały prace w domu z małą pomocą rodziców, co pozwoliło im na miłe spędzenie czasu razem. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięła Amelia Dłużniewska z klasy IA. Serdecznie gratuluję Amelii oraz jej mamie za przygotowanie córki do konkursu. Dziewczynka otrzymała dyplom oraz małą niespodziankę. Poniżej przepiękna praca Amelii. Zachęcam serdecznie do brania udziału w następnych konkursach zarówno szkolnych jak i ogólnopolskich.


Biedermeier w Muzeum Narodowym - 21.12.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Klasy szóste uczestniczyły w lekcji historii zorganizowanej przez Muzeum Narodowe. Tematem był biedermeier. Biedermeier to styl sztuki, który narodził się w krajach niemieckich po kongresie wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848). Wystawa, pokazuje ponad 400 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów. Jako sztuka zamożnego mieszczaństwa biedermeier zaspokajał potrzebę komfortu, co znalazło wyraz w funkcjonalnych i szlachetnych w swojej prostocie meblach oraz wzornictwie wnętrz mieszkalnych. Rozwojowi kultury życia codziennego towarzyszył wzrost zapotrzebowania na przedmioty rzemiosła artystycznego opartego na nowoczesnych formach. Nic dziwnego, że sztuka biedermeieru spotkała się również z zainteresowaniem ziemiaństwa. Zajęcia były bardzo wartościowe, dynamiczne i ciekawe.


Mikołajki - 06.12.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Z workiem pełnym słodkich upominków dotarł do szkoły Święty Mikołaj. Pani pedagog zaprosiła go do wszystkich klas, aby spotkał się z dziećmi, wysłuchał świątecznych wierszyków oraz piosenek i rozdał słodkości uczniom. Wizyta była bardzo miła, towarzyszyło jej wiele uśmiechów.

Trzecioklasiści otrzymali nietypowy prezent mikołajkowy - przez trzy dni pisali próbne egzaminy gimnazjalne. Ich formuła był taka, jak ta obowiązująca na prawdziwym egzaminie. Uczniowie pisali w różnych salach, przed komisjami, wypełniali przygotowane przez wydawnictwo Operon arkusze. Musieli wykonać zadania w określonym przepisami czasie, wypełniać karty odpowiedzi, ubrać się na galowo - czyli przestrzegać takich zasad, jak na właściwym egzaminie. A napiszą go już za 4 miesiące: w dniach 18-20 kwietnia 2018 r.


Próba pobicia Rekordu Guinnessa - 05.12.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

5 grudnia uczniowie klas szóstych wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CODE & SHARE. PROGRAMUJ Z KLASĄ. Poprzez przyłączenie się do tego przedsięwzięcia chcemy promować naukę i rozwój kompetencji cyfrowych od najmłodszych lat. W akcji wykorzystaliśmy do tego naukę programowania. Ponadto podjęliśmy próbę ustanowienie rekordu Guinnessa w największej liczbie uczniów szkół podstawowych programujących w tym samym czasie. Dzięki tej akcji Polska stała się na jeden dzień Stolicą Cyfrowego Świata.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Dzień Patronki - Święto Szkoły - 04.12.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

4 grudnia obchodziliśmy wielkie szkolne święto. Okazja była potrójna: Święto Patronki, Dzień Tolerancji, Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Gościem specjalnym była pani Joanna Sobolewska-Pyz, przewodnicząca Stowarzyszenia "Dzieci Holocaustu". Opowiedziała o działalności reprezentowanej organizacji. Przedstawiła nam również swoją historię - historię żydowskiej dziewczynki, cudem ocalałej z warszawskiego getta. Mówiła o okolicznościach, w jakich dowiedziała się o swoim pochodzeniu i o późniejszym poszukiwaniu swoich korzeni, swojej tożsamości.

Dziękujemy za włączenie się w przygotowania, za pomoc w organizacji, aktywny udział i zamknięcie uroczystości - doroczne szkolne święto było dziełem nas wszystkich!

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej i zobaczyć zdjęcia


Andrzejkowy wieczór - 30.11.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Opiekunowie samorządu uczniowskiego oraz wychowawcy zorganizowali dla klas 4-3G dyskotekę andrzejową. Zgodnie z tradycją, odbył się wieczór wróżb - każda z obecnych klas przygotowała swoje wróżebne stanowisko. Poprzez udział w bardzo pomysłowych zabawach można było między innymi poznać swój przyszły zawód, imię męża lub żony tudzież ogólnie swoje losy, wszystko oczywiście traktowaliśmy z przymrużeniem oka.

Po wróżbach przyszedł czas na część taneczną - na parkiecie wirowali roześmiani tancerze, a państwo Banasiakowie serwowali same hity. Uczniowie w swoich klasach w przerwie mogli złapać oddech, by po chwili odpoczynku znów bawić się w rytmie modnych przebojów.


Towarzyski turniej piłki nożnej dla dziewcząt - 29.11.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

W środę 29 listopada odbył się towarzyski turniej piłki nożnej dla dziewcząt. Mecze rozgrywane były na hali przy ulicy Deotymy. Nasze dziewczęta spisały się wybornie jeden mecz remisując i jeden wygrywając przy tym bardzo dobrze się bawiąc :)


Dzień Pluszowego Misia - 24.11.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku! Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Obchodzimy go 25 listopada. Z tej okazji uczniowie przynieśli do szkoły swoje misie, które siedziały z nimi w ławkach. Każda klasa wykonała portret misia. Samorząd Uczniowski klas 0-3 wraz z Biblioteką Szkolną przygotowali dla najmłodszych uczniów misiowe niespodzianki. Były filmy, piosenki, puzzle i quiz. Wszyscy świetnie się bawili!

Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki "Kubuś Puchatek. Winnie the Pooh" A.A. Milne - posiadamy egzemplarze w wersji polskiej i oryginalnej - angielskiej jednocześnie. Daje to, obok przyjemnej lektury, możliwość uczenia się języka angielskiego.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Podaruj misia - 24.11.2017

Opracowanie: p. Judyta Chmielewska


W akcję fundacji "Mam marzenie" zaangażowała się cała szkoła. Zebraliśmy wiele artykułów, głównie pięknych książek, puzzli i gier, które zostaną przekazane dzieciom przebywającym w szpitalach na terenie całego kraju. To już drugi rok, kiedy wspólnie wspieramy tę akcję. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy - Klasa 1a SP.


Bądź życzliwy na co dzień! - 21.11.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie klas 0-3 przypomnieli całej społeczności szkolnej, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania.


Narodowe Święto Niepodległości - 09.11.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasy 4SP - 3G uczestniczyły w uroczystym apelu. Uczniowie w strojach galowych, z przypiętymi na piersi biało-czerwonymi kotylionami z powagą uczcili 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Inscenizację przypominającą najważniejsze fakty tamtego okresu przygotowały klasy 6b i 2bG. Wspólnie zaśpiewaliśmy polski hymn, a także pieśni patriotyczne, takie jak: "Rota", "My Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani pod okienko", "Piechota". Tego dnia w naszej szkole panował wyjątkowy, podniosły nastrój.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Finały "Od zabawy do sportu" - 29.10.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

W corocznych zawodach wszystkich wolskich szkół podstawowych (klas 2-4) nasza szkoła dostała się do finałów. W swoim półfinale siedmiu chłopców i siedem dziewczynek wywalczyło awans z pierwszego miejsca! W zawodach finałowych już niestety tak dobrze nie było, ale 6 miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych wstydu nie przynosi. Liczymy na kolejne dobre wyniki sportowe.


Wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - 27.10.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

27 października 2017 roku klasa 2 a gimnazjum udała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów uczniowie poznali losy Ireny Sendlerowej oraz wspomnienia kilkorga osób przez nią uratowanych. Dzieci obejrzały też fragmenty wystawy stałej, a na koniec porozmawiały o tym, jak dzisiaj upamiętniać postać Ireny Sendlerowej i realizować Jej ideę: "Każdemu, kto tonie, należy podać rękę"?


Wizyta edukatorów z Wielkiej Brytanii - 24.10.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Pan Antony Lishak ponownie odwiedził naszą szkołę. Tym razem przybył z grupą nauczycieli i edukatorów z Wielkiej Brytanii. Grupa przyjechała do Polski na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby poznać Warszawę Ireny Sendlerowej. Zespół przygotowuje się do działań związanych z ogłoszeniem roku 2018 rokiem Ireny Sendlerowej. Współpraca z panem Lishakiem rozwija się i będzie miała swoją kontynuację w dalszych wspólnie podejmowanych działaniach.

Goście zwiedzili szkołę, w sali pamięci spotkali się z młodzieżą klas 3G, by porozmawiać o doświadczeniach związanych z nauczaniem o Patronce. 25 października spotkamy się na ul. Lekarskiej, gdzie pod jabłonią porozmawiamy o działalności Ireny Sendlerowej podczas II wojny światowej.


Tropem bobra - 24.10.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

24.10.2017 r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach edukacji przyrodniczej nad Jeziorkiem Czerniakowskim, które przygotowali i prowadzili animatorzy z Fundacji Ja Wisła. Trasa wyprawy badawczej prowadziła przez: bagna, szuwary, nieprzebyte leśne ostępy i strome urwiska. Ubrani w kalosze, uczestniczyliśmy w pionierskim programie ochrony krajobrazu i siedlisk bobrów. Wędrując brzegiem Jeziorka Czerniakowskiego, poznaliśmy zwyczaje i życie sympatycznych wegan, jakimi okazały się być bobry.


Przy grobie Ireny Sendlerowej - 20.10.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska


W rocznicę imienin Patronki Szkoły - Ireny Sendlerowej uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2- 3 gimnazjum wybrali się na Cmentarz Powązkowski. Delegacja szkoły złożyła kwiaty, zapaliła znicz oraz zmówiła krótką modlitwę w intencji Patronki.


Etnografia Wisły - 18.10.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

Z okazji obchodzonego w tym roku 550-lecia pierwszego wolnego flisu i ogłoszenia roku 2017 Rokiem Wisły, klasa 7a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pt. Etnografia Wisły. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o tym, jakie znaczenie Wisła miała dawniej i ma obecnie, jaką rolę pełniła i pełni w życiu warszawiaków, jaki obraz Wisły funkcjonuje w kulturze i w społeczeństwie. Dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa Wisła, poznaliśmy jej przebieg i sposób zagospodarowania. Rozmawialiśmy o głównych miastach leżących nad Wisłą oraz dowiedzieliśmy się, kim byli Urzeczanie. Warsztaty zakończyliśmy wykonaniem plakatów z własnymi pomysłami na zagospodarowanie nadbrzeża Wisły.


Złota, polska jesień przy Elekcyjnej - 17.10.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Piękna jest polska jesień w liściach złotych,
W uśmiechach słońca bladych i łagodnych...

Konstanty Ćwierk


Dzień Papieski - 16.10.2017

Opracowanie: p. Jolanta Kilczuk

Dzień Papieża Jana Pawła II został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi- Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa: "Idźmy naprzód z nadzieją". 16 października 1978 r. to data, która na zawsze pozostanie w pamięci i sercach każdego Polaka. To dzień, w którym biskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła, został wybrany na głowę Kościoła katolickiego.

Z tej okazji - XVII Dnia Papieskiego - w naszej szkole odbyła się uroczystość pt. "Jan Paweł II - Papież Miłości". Uczniowie klasy IIIb rozpoczęli program artystyczny od zaproszenia wszystkich na "wycieczkę" do Wadowic - do miasta, gdzie urodził się Karol Wojtyła i gdzie się wszystko zaczęło…! Dzieci przedstawiły życiorys Ojca Świętego i jego drogę na Stolicę Piotrową. Spektakl zawierał też scenki przeznaczone dla najmłodszych uczniów i zaproszonych przedszkolaków, w których aktorzy przenieśli widzów do baśniowej krainy Smerfów. Tam również pamiętano o Ojcu Świętym! Zaprezentowano dowcipne scenki, starania krasnoludków, żeby ofiarować prezenty Papieżowi. Podczas uroczystości nie zabrakło pięknych i wzruszających utworów, uczniowie zaśpiewali "Barkę" - ulubioną pieśń Ojca Świętego i wiele piosenek zespołu Arka Noego. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor oraz honorowy gość ks. Zdzisław Rogoziński - Proboszcz Parafii Dobrego Pasterza, który swoją obecnością podkreślił znaczenie Dnia Papieskiego w naszej szkole, przekazał najważniejsze przesłanie, jakie zostawił nam NASZ WIELKI RODAK, udzielił błogosławieństwa całej społeczności szkolnej.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Wola pamięta o Tadeuszu Kościuszce - 16.10.2017

Opracowanie: p. Iwona Rodzik

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy ulicy Wolność nawiązującej do wydarzeń insurekcji kościuszkowskiej. Rok 2017 został uznany przez Sejm RP rokiem Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele św.Faustyny, następnie odsłonięto tablicę przy ulicy Wolność.


Wymiana polsko-niemiecka - 15-22.10.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

W roku szkolnym 2017/2018 wymiana młodzieży odbywa się jesienią i wiosną. Polska grupa (10 uczniów z klas 7 i 2G oraz 5 nauczycielek) wyjechała do Hamburga w październiku, Niemcy przyjadą z rewizytą na początku czerwca. Wymiana została dofinansowana przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wyjazd był bardzo udany. Porozumiewaliśmy głównie w języku angielskim, ale i podstawowe zwroty niemieckie zapadły nam w pamięć. Hamburska szkoła jest ogromna i świetnie wyposażona, bardzo spodobały nam się zajęcia z projektowania ubrań, sala widowiskowa z wielką sceną, pracownia chemiczna, ciemnia do wywoływania zdjęć, kolorowe graffiti na ścianach korytarzy. Ujęła nas życzliwość nauczycieli i otwartość uczniów. Czekamy na przyjazd naszych niemieckich partnerów do Warszawy - wtedy będzie okazja, by odwdzięczyć im się za gościnę i pokazać im naszą szkołę i miasto.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć kronikę


Dzień Edukacji Narodowej - 12.10.2017

Opracowanie: p. Aleksandra Rejmonczyk

Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,
I z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy!
Nauczyciel to potrafi bez wyjątku, aż do piątku
No, a za to, od nas szóstka się należy!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Dzielnicowe Ślubowanie Pierwszaków - 11.10.2017

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 11 października 2017 roku delegacja uczniów z klas pierwszych wraz z opiekunem oraz panią Dyrektor Magdaleną Księżopolską wzięła udział w uroczystości "Dzielnicowego Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych", która odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 25 w Warszawie. W szkole im. Komisji Edukacji Narodowej do ślubowania przystępowali uczniowie dwóch klas pierwszych oraz delegacje uczniów z wolskich szkół. W uroczystości oprócz uczniów i ich rodziców wzięli udział dyrektorzy wolskich szkół i zaproszeni goście min.: pan Poseł Michał Szczerba, Burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski, Zastępca Burmistrza pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola pani Mariola Zielińska. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów. Po uroczystym pasowaniu na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek, który był uwieńczeniem poranka pełnego wrażeń i okazją do bliższego poznania się pierwszoklasistów.


Samorząd Uczniowski - 05.10.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Samorząd Uczniowski podjął decyzje dotyczące składu prezydium. 5 października na cotygodniowym spotkaniu trójek klasowych odbyły się tajne wybory, w których wybrano prezydium Samorządu Uczniowskiego SP 236 w składzie: Kuba Stanaszek (kl. 7a), Maria Jesionek (kl. 5a), Marceli Sadowski (kl. 6b) oraz Prezydium Samorządu Uczniowskiego Gim. 61: Piotr Palczewski, Kewin Janusz, Rafał Wysocki (kl. 3aG).

Opiekunami SU decyzją uczniów (głosowanie 19.09.2017.) zostali w roku szkolnym 2017/18: pan Sebastian Banasiak, pani Magdalena Banasiak, pani Magdalena Szczypińska. Zapraszamy do współpracy, spotkania trójek odbywają się w czwartki o godz. 9:50 w sali 52.


Indywidualne biegi o Mistrzostwo Warszawy - 05.10.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

W dniu dzisiejszym odbyły się indywidualne biegi o Mistrzostwo Warszawy. W zawodach startowały najlepsze zawodniczki z każdej z 18 dzielnic Warszawy. Spory sukces odniosła uczennica naszej szkoły z klasy 3bG Oliwia Pierzchała, która zameldowała się na mecie z 5 czasem spośród niespełna 160 startujących zawodniczek i odebrała pamiątkowy dyplom z rąk Burmistrza Dzielnicy Bielany. Oprócz Oliwii, jeszcze Marysia Jesionek, Alicja Rączka oraz Michalina Matusiak dzielnie reprezentowały naszą szkołę na trudnym i podmokłym terenie Akademii Wychowania Fizycznego. Dziękujemy!


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 29.09.2017

Opracowanie: p. Agnieszka Szczęśniak


29 września obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W klasach 4-7 SP i 2-3 Gim. przeprowadzone zostały tabliczkowe zawody. Wyłonieni w ten sposób eksperci tabliczki mnożenia otrzymali oceny bdb z matematyki.

Wszystkie klasy wzięły również udział w konkursie na hasło dnia. W Szkole Podstawowej zwyciężyła klasa 5a hasłem Mnożymy poprawnie i bardzo sprawnie, bo tabliczkę znamy i przykłady wykonamy! , a w Gimnazjum bezkonkurencyjne okazało się hasło klasy 3a: Tabliczka mnożenia to ból i cierpienia! (jeśli nie znasz) i Tabliczka mnożenia to droga do marzeń spełnienia! (jeśli znasz).

Obchodom Światowego Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole towarzyszył również konkurs matematyczny. Uczniowie w domu rozwiązywali tabliczkowe łamigłówki, rebusy i zagadki. Laureatami konkursu zostali: Mateusz Fituch, Emilia Rączka i Victoria Pyra z kl. 4a oraz Karolina Bednarczyk z 2aG. Gratulujemy zwycięstwa i 6 z matematyki!.


ALARM !!! - 26.09.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

26 września przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników. Wszyscy opuścili szkołę w ustalonym porządku. Akcja przebiegała szybko i sprawnie. Na boisku szkolnym stał wóz strażacki. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich prezentacja działania działka wodnego. Uczniowie przeszli do sali gimnastycznej, gdzie pani Wicedyrektor podsumowała całą akcję. Następnie odbyło się spotkanie ze strażakiem, który opowiedział jak należy zachować się podczas niebezpieczeństwa. Podkreślił konieczność szybkiego, ale spokojnego działania i wypełniania poleceń osób kierujących akcją.


Bieg na orientację - 27.09.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

27.09.2017 Reprezentacja naszej szkoły w składzie Oliwia Pierzchała (3bG), Dominik Kania (3bG) oraz Daniel Jakubowski(3aG) rywalizowała w dzisiejszym dniu w zawodach w Biegu na orientację. Impreza pt. "Jedz zdrowo, żyj sportowo" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola pana Krzysztofa Strzałkowskiego była bardzo udana dla naszej trójki. Drużyny rywalizowały nie tylko na trasie biegu w Lasku na Kole, ale również przy różnych stanowiskach, przy których trzeba było wykazać się wiedzą nt. zdrowego trybu życia i odżywiania. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących. Wielkie gratulacje!


Biegi przełajowe - 26.09.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

26.09.2017 odbyły się w Parku Szymańskiego Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych. Największy sukces spośród uczniów naszej szkoły odniosła Marysia Jesionek z klasy 5a, która została vice-mistrzynią naszej dzielnicy. Również Alicja Rączka(7a), Michalina Matusiak (3aG) i Oliwia Pierzchała (3bG) zaprezentowały się bardzo dobrze - uplasowały się w pierwszej dziesiątce najlepszych biegaczek w swoich biegach i zakwalifikowały się na Mistrzostwa Warszawy, które odbędą się 5.10 na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!


Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny! - 20.09.2017

Opracowanie: p. Sylwia Senator

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w inauguracji kampanii społecznej zorganizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasistów". Z tej okazji 20 września dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w wyjątkowej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego pan Wiesław Raboszuk, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, radna Dzielnicy Wola, przewodnicząca Komisji Edukacji i Infrastruktury Oświatowej pani Joanna Tracz-Łaptaszyńska oraz zastępca dyrektora WORD-u w Warszawie pan Waldemar Przeździęk. Podczas prelekcji mogliśmy się przekonać, jak ważne jest noszenie odblasków. Nie zabrakło też zadania domowego, które tym razem otrzymali rodzice, a dzieci zostały zobowiązane do sprawdzenia poprawności jego wykonania. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny dotyczący bezpieczeństwa. Po przedstawieniu wszystkie dzieci obecne w sali dostały odblaskowe prezenty. Pierwszoklasiściotrzymali także z rąk pani dyrektor Magdaleny Księżopolskiej oraz zaproszonych gości krawaty z logo szkoły, które przypieczętowały ich przynależność do szkolnej społeczności. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. To było niezapomniane wydarzenie!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Warsztaty w Orkiestrze Symfonia Varsovia - 15.09.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach "Akcja labirynt" zorganizowanych w siedzibie Orkiestry Symfonia Varsovia. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy, poznawanie sztuki historycznej i współczesnej. Poszczególne zadania dotyczyły tworzenia dźwięków, gry na instrumentach, improwizacji perkusyjnej, ekspresji ruchu oraz działań plastycznych. Ekspresja twórcza była świetną zabawą!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Sprzątanie świata - 15.09.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

Celem tegorocznej akcji Sprzątanie świata, która odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce" jest przede wszystkim zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zachęcenie uczniów do działania na rzecz środowiska. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w sprzątaniu otaczającej nas okolicy. Uzbrojeni w plastikowe worki i ochronne rękawice, stoczyliśmy walkę ze śmieciami.


Gimnazjaliści w Muzeum Powstania Warszawskiego - 15.09.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

15 września 2017 r. uczniowie klasy 2a gimnazjum udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem tej wizyty była lekcja poświęcona szlakowi powstańczemu dwóch harcerskich batalionów "Zośka" i "Parasol". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się , czym były i jak działały Szare Szeregi w okresie okupacji i Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali genezę batalionów "Zośka" i "Parasol" oraz losy wybranych bohaterów tamtych wydarzeń. Gimnazjaliści klasy 2a zdobywali wiedzę poprzez zastosowanie różnorodnych metod prowadzenia lekcji , takich jak prezentacja multimedialna , pogadanka i praca w grupach.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 04.09.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Początek roku szkolnego to zawsze czas postanowień i radosnego oczekiwania. To także zmiany – nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe wyzwania. Uczniów i rodziców podczas uroczyści 4 września powitały panie dyrektor. Przekazały bardzo ważną informację o kolejnej zmianie – od 1 września nazwa szkoły brzmi: Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej.

Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno niebagatelne wydarzenie. Pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności – podczas ślubowania pani dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Świeżo upieczeni pierwszacy zaprezentowali piękny program artystyczny i po raz pierwszy zasiedli w swoich uczniowskich ławkach. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego i twórczego roku szkolnego 2017/2018!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29
http://sp236gim61.neostrada.pl

Ostatnia aktualizacja:
(mm/dd/rr)