Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

        Strona główna    

Archiwum: aktualności z lat ubiegłych


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 10.01.2019

Opracowanie: p. Agata Ługowska

Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wychowankowie świetlicy po raz kolejny zaprezentowali przedstawienie "W Aniołkowie". Był to dla naszej szkoły szczególny wieczór, gdyż zaszczyciła nas swoją obecnością autorka przedstawienia - pani Izabela Wałaszewska. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Aniołkowo w Domu Opieki Społecznej - 10.01.2019

Opracowanie: p. Agata Ługowska

W czwartek 10 stycznia wychowankowie świetlicy wraz z nauczycielami wybrali się do Domu Pomocy Społecznej "Budowlani", który sąsiaduje z naszą szkołą. Uczniowie wystawili tam przedstawienie "W Aniołkowie". Zostaliśmy tam bardzo miło powitani przez personel oraz mieszkańców Domu. Na koniec przedstawienia dzieci wręczyły Seniorom pamiątkowe kartki noworoczne. Wzruszenie obserwowane na ich twarzach było dla nas najpiękniejszym podziękowaniem.Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

    SZKOLNY BUDŻET PARTYCYPACYJNY    

6 grudnia 2018 roku odbyło się tajne głosowanie na realizację projektów w ramach Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego. Zgodnie z regulaminem głosować mogli tylko uczniowie szkoły z klas 1-8 oraz gimnazjum. Każdy głosujący otrzymał dwa głosy, to znaczy, że mógł zagłosować: na dwa różne projekty, oddając po jednym głosie na każdy lub na jeden projekt, oddając jeden lub obydwa głosy. Największą liczbę głosów mieszczącą się w kwocie Szkolnego Budżetu otrzymał projekt nr 6 - Zakup strojów sportowych dla reprezentacji szkoły, którego autorami są: Łukasz Wąsowski, Jakub Nowakowski, Grzegorz Skołek z klasy 3b gimnazjum. Projekt został oddany do realizacji. Z niecierpliwością oczekujemy na zielono-czarne stroje z logo szkoły i dzielnicy.


Jasełka - 21.12.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

***

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Młodzi Inżynierowie - 13.12.2018

Opracowanie: p. Agnieszka Szczęśniak

***

Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację


Czy pobijemy rekord Guinnessa? - 11.12.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w akcji "Code& Share "Technologie przyszłości" zorganizowanej przez Fundację ArchitektsPL. Celem tegorocznej edycji było ustanowienie rekordu Guinnessa w jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości. W ramach prowadzonej lekcji uczestnicy zaczerpnęli wiedzy na temat nowoczesnych technologii takich jak Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, robotyka, rozwiązania dla inteligentnych miast.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Amnesty International - maraton pisania listów - 07.12.2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

***


Szlachetna paczka - 07.12.2018

Opracowanie: p. Angelika Zielińska

Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku pomagaliśmy czteroosobowej rodzinie. Zbiórka trwała od 26 listopada do 7 grudnia. Rodzina potrzebowała najbardziej podstawowych produktów, środków czystości oraz żywności, a także pieluch dla swojej niepełnosprawnej córeczki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, udało się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny, a tegoroczna paczka była największą z dotychczas przygotowywanych. Serdecznie dziękujemy osobom, które przyłączyły się do akcji i przyczyniły się do wywołania uśmiechu u każdego członka rodziny. Dzięki ludziom dobrego serca Ich święta będą spokojne i radosne. Wolontariat


Zwierzęta też mają serce - 05.12.2018

Opracowanie: p. Lidia Wojda


Dzień Patronki - Święto Szkoły - 04.12.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

* * * * *

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Dyskoteka andrzejkowa - 30.11.2018

Opracowanie: p. Monika Rączka

***


Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła jak co roku przygotowała się do tak ważnego wydarzenia. Uczniowie z klas 0-III przybyli odświętnie ubrani w misiowe maski, przynieśli swoich milusińskich i wspólnie świętowaliśmy. Była historia powstania pierwszego misia, główne role w filmach i teledyskach, faktów z życia misiów i oczywiście prezentacja jubilatów. Tego dnia każdy miś był przytulany i z dumą przyjmował życzenia urodzinowe. W końcu miś to król zabawek!


100-lecie Odzyskania Niepodległości - 13.11.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

* * * * *

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Pomóż schroniskowym zwierzętom przetrwać zimę! - 08.11.2018

Opracowanie: p. Lidia Wojda

W naszej szkole od 8 do 19 listopada trwa akcja " Zwierzęta też mają serce". Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Józefowie. Każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem!

Zbieramy:
˘ pokarm: puszki, sucha karma, makarony;
˘ miski i garnki;
˘ materiały do ocieplenia bud: koce, legowiska, bluzy z polaru, pledy, narzuty, ręczniki, ścierki;
˘ wspaniałym podarkiem będą naturalne suszone gryzaki np. suszone świńskie uszy czy kurze łapki;
˘ smycze, szelki, obroże, zabawki dla zwierząt.


Dyniowe Halloween - 31.10.2018

Opracowanie: p. Katarzyna Jurek

* * * * *


Szkolny Budżet Partycypacyjny - 24.10.2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Fundacji STOCZNIA "Szkolne budżety partycypacyjne". Wspólnie z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i uczniami przygotowaliśmy zasady budżetu partycypacyjnego w naszej szkole. Projekt realizujemy wspólnie z Fundacją Pole Dialogu. W naszej szkole powstał zespół roboczy, składający się z przedstawicieli władz szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów. Zadaniem będzie opracowanie, przy wsparciu Fundacji, regulaminu budżetu i przeprowadzenie całego procesu. Każda ze szkół ma do dyspozycji 4 tysiące zł na realizację zwycięskich przedsięwzięć.


Spotkanie autorskie - 23.10.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 23 października naszą szkołę odwiedziły: autorka książek dla dzieci p. Barbara Szlągowska i ilustratorka p. Monika Jędrychowska. W spotkaniu wzięły udział klasy 0-III. Była to dla dzieci niecodzienna okazja, by dowiedzieć się jak powstaje książka, skąd biorą imiona jej bohaterowie, ile czasu potrzeba, aby książka została wydrukowana. Oprócz prelekcji i zadawania pytań, uczniowie mieli możliwość poprzytulania się do bohaterów książek. Na zakończenie spotkania można było nabyć wybraną pozycję z imienną dedykacją i autografami naszych miłych gości. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie!


Degustacja soków - 18.10.2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

18 października naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk z firmy SEBEX, dostarczającej do naszej szkoły owoce, warzywa i produkty mleczne w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ. Wszystkie klasy wzięły udział w pogadance na temat znaczenia picia świeżych soków oraz wspólnej degustacji świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw. Klasy 4 i 5 uczestniczyły w spotkaniach z panią dietetyk w klasach. W 45 minutowych pogadankach uczniowie dowiedzieli się o zdrowych nawykach żywieniowych oraz szkodliwości niektórych produktów.


Stare Powązki - 18.10.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

W święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia (Dzień Zaduszny, 2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. Uczniowie naszej szkoły najczęściej odwiedzają Cmentarz Stare Powązki. Ta ponad 200-letnia nekropolia jest miejscem spoczynku wielu znakomitych Polaków. Tutaj znajduje się grób Ireny Sendlerowej - Patronki naszej szkoły. Nasi uczniowie, zawsze zatrzymują się tu na dłużej, zapalają znicze i wspominają Panią Irenę.


Dzień Edukacji Narodowej - 15.10.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Dzień Edukacji Narodowej upłynął w serdecznej, uroczystej atmosferze. W naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Pani dyrektor powitała najmłodszych w gronie uczniów SP 236, pasując ich symbolicznie ogromnym ołówkiem. Nie zabrakło tradycyjnego tortu, który podkreślił świąteczny nastrój. Akademia małych uczniów była piękna: momentami zabawna, momentami wzruszająca. Duże wrażenie zrobiło już samo wejście na salę - pierwszaki pięknie zatańczyły poloneza, a następnie zaśpiewały i wyrecytowały przygotowane role. Rodzice, nauczyciele i uczniowie z widowni nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Pani dyrektor złożyła również życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Dla uczniów najlepszym prezentem było to, że tego dnia nie mieli lekcji :

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


JuraPark Bałtów - 04.10.2018

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Klasy 4a, 4c i 6a pojechały na całodniową wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Głównym elementem parku są rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Również w kinie 5D oraz w oceanarium uczniowie mogli stanąć "oko w oko" z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Natomiast w Zwierzyńcu Bałtowskim obserwowali kilkadziesiąt gatunków współczesnych zwierząt. Bardzo ciekawa była wystawa "Polska w miniaturze" - 48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne. W Sabatówce wszyscy przeszli przez tunel odwagi i spotkali się z wiedźmą. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekały atrakcje w parku rozrywki. Była to fantastyczna lekcja historii i bardzo udany dzień :)


Dzień Tabliczki Mnożenia - 28.09.2018

Opracowanie: p. Agnieszka Szczęśniak

28 września po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Tego dnia w szkole pojawiły się patrole egzaminacyjne. W ich skład wchodzili uczniowie klas czwartych, którzy wykazali sie bezbłędną znajomością tabliczki mnożenia. Ich zadanie polegało na przeprowadzeniu egzaminów ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach 5-8 SP i w klasach 3 Gimnazjum. Nie obyło się również bez sprawdzenia dorosłych. Nauczyciel, pozostali pracownicy szkoły i rodzice stanęli na wysokości zadania i dzielnie rozwiązywali przykłady .

Po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi okazało sie, że spośród egzaminowanych klas najlepiej poradziły sobie:
1. KLASA 6a SP
2. KLASA 4a SP
3. KLASA 3b Gim.

Obchodom tabliczkowego święta towarzyszył konkurs na plakat. Dzięki pomysłowym i pięknie wykonanym pracom powstała dekoracja, która podkreśliła szczególny charakter tego dnia.

A tak przedstawia się lista laureatów konkursu:
1 miejsce:
Anita Jabłońska i Wiktor Barczuk z klasy 4c
Alina Derevenko , Oliwia Opoczyńska i Wiktoria Kryst z klasy 7a
2 miejsce:
Amelia Michalska i Maja Trejter z klasy 6a
Urszula Dojer i Natalia Godlewska z klasy 4a
3 miejsce:
Tosia z klasy 4c
Victoria Pyra i Patrycja Pyra z klasy 5a
Wyróżnienie: Adrian Gorzechowski z klasy 5b

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!


Dzień kropki - 17.09.2018

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole z tej okazji uczniowie klas 0-III przyszli do szkoły ubrani w kropki. Podczas apelu czytane było opowiadanie o tym, jak kropka może zmienić życie każdego z nas. Uczniowie z chęcią dzielili się swoimi pomysłami i refleksjami. Każda klasa prezentowała własnoręcznie wykonane ilustracje do tekstu. Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Na zakończenie wspólnego spotkania naszymi pracami udekorowaliśmy szkolny korytarz. Każdy uczeń otrzymał niepowtarzalną, kolorową kropkę, która może być początkiem zupełnie nowej historii.


Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej - 03.09.2018

Opracowanie: p. Monika Rączka

1 września 2018 roku uczennica naszej szkoły Alicja Rączka brała udział w uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w ramach Światowego Zjazdu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej. Na Placu Piłsudskiego zgromadzili się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci i mieszkańcy Warszawy. Podczas uroczystości odbył się Apel Pamięci z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej, zmiana posterunku honorowego oraz salwa honorowa. W trakcie uroczystości odbyło się także przekazanie przez przedstawicieli środowisk kombatantów i osób represjonowanych "ich młodym duchowym spadkobiercom i kontynuatorom tradycji" przesłania Weteranów Walk o Niepodległość RP do młodego pokolenia Polaków. Alicja Rączka odebrała przesłanie z rąk Pani Anny Stupnickiej Bando sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów reprezentujących rodzaje sił zbrojnych, Policję, Straż Graniczną i Państwową Straż Pożarną.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 03.09.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

I oto kolejne powakacyjne spotkanie w sali gimnastycznej - rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Podczas uroczystego powitania zgromadzonych pani dyrektor podkreśliła, że czeka nas wiele nowości - chociażby wyremontowane boisko, zmodernizowany placyk zabaw na patio, ale przede wszystkim nowi koledzy i nowe koleżanki - do naszej szkoły doszło kilkudziesięciu nowych uczniów. Mamy nadzieję, że będzie to twórczy, radosny, owocny rok, że wiele się nauczymy od siebie nawzajem i poznamy lepiej świat.

Klasy szóste powitały nas piosenką i wierszem, wychowawcy omówili kwestie organizacyjne. Nie pozostało nic innego, jak spakować zeszyty i rozpocząć nową przygodę w ukochanych szkolnych murach!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29
http://sp236gim61.neostrada.pl

Ostatnia aktualizacja:
(mm/dd/rr)