Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

        Strona główna    

Archiwum: aktualności z lat ubiegłych


Światowe Dni Młodzieży Prawosławnej na Woli - 15.02.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

15 lutego 2018 roku uczniowie drugich klas gimnazjalnych zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskich Obchodach Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej.

W Hali Sportowej "Reduta" gimnazjaliści mieli zapewnioną strefę rekreacyjno - sportową oraz kulturalną. Do dyspozycji dzieci było : boisko wielofunkcyjne, kopacz, stoły do tenisa i cymbergaja. Zorganizowano konkursy i zawody z nagrodami. W jednym z konkursów zręcznościowych dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klasy 2a gimnazjum : Kacper Zakrzyński i Mariusz Matuszewski. Gimnazjaliści mieli także okazję obejrzeć występ artystyczny znanego mima - Ireneusza Krosnego. Na uwagę zasłużył także spektakl teatralny grupy "ZaTopieni w Historii".


Bal karnawałowy - 07.02.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

* * *

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Profilaktyka w izbie wytrzeźwień - 07.02.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

* * *


WOŚP - 11.01.2018

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła już po raz ósmy dołączyła do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego 26. Finału było pozyskanie pieniędzy na zakup wyposażenia podstawowych oddziałów neonatologicznych. Co to oznacza? Zbieraliśmy środki, które zostaną przeznaczone na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Włączenie się w akcję to pomoc w ratowaniu życia najmłodszych pacjentów polskich szpitali. Z tej okazji uczniowie klasy 4a przygotowali przedstawienie "Otwórzmy serca", które zostało pięknie urozmaicone wystąpieniem szkolnego chóru i solistów. Wyświetlony również został film o pomaganiu, w całości przygotowany i nakręcony przez klasę 7a.Po inscenizacji wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę na rzecz WOŚP. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasze działania.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


List od Królowej! - 10.01.2018

Opracowanie: p. E. Sasim i p. U. Zdzieborska

Brytyjska Królowa, Elżbieta II, przesyła pozdrowienia dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły!!! We wrześniu bieżącego roku uczniowie kl. 5 a i b, razem z nauczycielami, w ramach lekcji jęz. angielskiego postanowili napisać list do Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Czekaliśmy na odpowiedź z niecierpliwością. Byliśmy bardzo zaskoczeni kiedy po niemal 3 miesiącach dostaliśmy kopertę z listem. Przyjęliśmy go z lekkim niedowierzaniem, ale i ogromną radością. Królowa dziękuje za nasze pozdrowienia i pięknie namalowane słoneczniki - ulubione kwiaty Patronki naszej szkoły - Ireny Sendlerowej. Pozdrawia również wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że to nie ostatni list, który piszemy do tak ważnych osobistości.

Kliknij tutaj, aby przeczytać list


Laboratorium ruchu - 05.01.2018

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

5 stycznia 2018 roku klasa 2a gimnazjum udała się do Muzeum nad Wisłą na lekcję pt. "Laboratorium ruchu" towarzyszącą wystawie "Inny Trans-Atlantyk. Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50. - 70.". Podczas tej lekcji uczniowie poznawali odpowiedzi na następujące pytania: "Czy pracownia artysty może być laboratorium? Czy sztuka może badać rzeczywistość? Co takiego sztuka powiedzieć może o ruchu, co wykracza poza możliwości samej nauki?" Dzieci poznały twórców związanych ze sztuką kinetyczną, tworzących pozornie abstrakcyjne prace, a w rzeczywistości tworzyli dzieła sztuki żyjące swoim życiem, odrywające się w ruchu od swego twórcy. Gimnazjaliści wspólnie zastanawiali się, czy współcześnie - w świecie ponaddźwiękowych prędkości - sztuka może jeszcze nadążyć za ruchem i co może nam o nim powiedzieć?


Jasełka i kolędowanie - 22.12.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Tuż przed rozpoczęciem przerwy świąteczno-noworocznej spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Klasy młodsze spędziły ten uroczysty czas w dolnym holu, klasy starsze SP i gimnazjum - w sali gimnastycznej. Było to uroczyste spotkanie, kiedy śpiewaliśmy kolędy w podniosłym i pięknym nastroju, w świetle choinkowych lampek i przy wtórze gitary. W drugiej części dnia klasy już w swoich salach łamały się opłatkiem i przy poczęstunku, zapewnionym przez panią dyrektor, śpiewały świąteczne piosenki i pastorałki. Życzymy wszystkim magicznych świąt i wiele szczęścia w 2018 roku!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


XXVI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny - 21.12.2017

Opracowanie: p. Iwona Płaza


Pod koniec listopada 2017 w naszej szkole został ogłoszony konkurs. Był to Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny zorganizowany we współpracy z wydawnictwem Komlogo oraz Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Laskowej. Praca plastyczna miała na celu wzbogacenie słownictwa dziecka oraz poszerzenie kompetencji językowych. Dodatkowo praca powinna zawierać ilustracje zawierające w swojej nazwie najtrudniejsze głoski języka polskiego. Mianowicie głoski szeregu szumiącego, czyli "sz, ż, cz, dż oraz r". Dzieci wykonywały prace w domu z małą pomocą rodziców, co pozwoliło im na miłe spędzenie czasu razem. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięła Amelia Dłużniewska z klasy IA. Serdecznie gratuluję Amelii oraz jej mamie za przygotowanie córki do konkursu. Dziewczynka otrzymała dyplom oraz małą niespodziankę. Poniżej przepiękna praca Amelii. Zachęcam serdecznie do brania udziału w następnych konkursach zarówno szkolnych jak i ogólnopolskich. Logopeda Iwona Płaza


Biedermeier w Muzeum Narodowym - 21.12.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Klasy szóste uczestniczyły w lekcji historii zorganizowanej przez Muzeum Narodowe. Tematem był biedermeier. Biedermeier to styl sztuki, który narodził się w krajach niemieckich po kongresie wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848). Wystawa, pokazuje ponad 400 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów. Jako sztuka zamożnego mieszczaństwa biedermeier zaspokajał potrzebę komfortu, co znalazło wyraz w funkcjonalnych i szlachetnych w swojej prostocie meblach oraz wzornictwie wnętrz mieszkalnych. Rozwojowi kultury życia codziennego towarzyszył wzrost zapotrzebowania na przedmioty rzemiosła artystycznego opartego na nowoczesnych formach. Nic dziwnego, że sztuka biedermeieru spotkała się również z zainteresowaniem ziemiaństwa. Zajęcia były bardzo wartościowe, dynamiczne i ciekawe.


Mikołajki - 06.12.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Z workiem pełnym słodkich upominków dotarł do szkoły Święty Mikołaj. Pani pedagog zaprosiła go do wszystkich klas, aby spotkał się z dziećmi, wysłuchał świątecznych wierszyków oraz piosenek i rozdał słodkości uczniom. Wizyta była bardzo miła, towarzyszyło jej wiele uśmiechów.

Trzecioklasiści otrzymali nietypowy prezent mikołajkowy - przez trzy dni pisali próbne egzaminy gimnazjalne. Ich formuła był taka, jak ta obowiązująca na prawdziwym egzaminie. Uczniowie pisali w różnych salach, przed komisjami, wypełniali przygotowane przez wydawnictwo Operon arkusze. Musieli wykonać zadania w określonym przepisami czasie, wypełniać karty odpowiedzi, ubrać się na galowo - czyli przestrzegać takich zasad, jak na właściwym egzaminie. A napiszą go już za 4 miesiące: w dniach 18-20 kwietnia 2018 r.


Próba pobicia Rekordu Guinnessa - 05.12.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

5 grudnia uczniowie klas szóstych wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CODE & SHARE. PROGRAMUJ Z KLASĄ. Poprzez przyłączenie się do tego przedsięwzięcia chcemy promować naukę i rozwój kompetencji cyfrowych od najmłodszych lat. W akcji wykorzystaliśmy do tego naukę programowania. Ponadto podjęliśmy próbę ustanowienie rekordu Guinnessa w największej liczbie uczniów szkół podstawowych programujących w tym samym czasie. Dzięki tej akcji Polska stała się na jeden dzień Stolicą Cyfrowego Świata.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Dzień Patronki - Święto Szkoły - 04.12.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

4 grudnia obchodziliśmy wielkie szkolne święto. Okazja była potrójna: Święto Patronki, Dzień Tolerancji, Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Gościem specjalnym była pani Joanna Sobolewska-Pyz, przewodnicząca Stowarzyszenia "Dzieci Holocaustu". Opowiedziała o działalności reprezentowanej organizacji. Przedstawiła nam również swoją historię - historię żydowskiej dziewczynki, cudem ocalałej z warszawskiego getta. Mówiła o okolicznościach, w jakich dowiedziała się o swoim pochodzeniu i o późniejszym poszukiwaniu swoich korzeni, swojej tożsamości.

Dziękujemy za włączenie się w przygotowania, za pomoc w organizacji, aktywny udział i zamknięcie uroczystości - doroczne szkolne święto było dziełem nas wszystkich!

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej i zobaczyć zdjęcia


Andrzejkowy wieczór - 30.11.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Opiekunowie samorządu uczniowskiego oraz wychowawcy zorganizowali dla klas 4-3G dyskotekę andrzejową. Zgodnie z tradycją, odbył się wieczór wróżb - każda z obecnych klas przygotowała swoje wróżebne stanowisko. Poprzez udział w bardzo pomysłowych zabawach można było między innymi poznać swój przyszły zawód, imię męża lub żony tudzież ogólnie swoje losy, wszystko oczywiście traktowaliśmy z przymrużeniem oka.

Po wróżbach przyszedł czas na część taneczną - na parkiecie wirowali roześmiani tancerze, a państwo Banasiakowie serwowali same hity. Uczniowie w swoich klasach w przerwie mogli złapać oddech, by po chwili odpoczynku znów bawić się w rytmie modnych przebojów.


Towarzyski turniej piłki nożnej dla dziewcząt - 29.11.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

W środę 29 listopada odbył się towarzyski turniej piłki nożnej dla dziewcząt. Mecze rozgrywane były na hali przy ulicy Deotymy. Nasze dziewczęta spisały się wybornie jeden mecz remisując i jeden wygrywając przy tym bardzo dobrze się bawiąc :)


Dzień Pluszowego Misia - 24.11.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku! Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Obchodzimy go 25 listopada. Z tej okazji uczniowie przynieśli do szkoły swoje misie, które siedziały z nimi w ławkach. Każda klasa wykonała portret misia. Samorząd Uczniowski klas 0-3 wraz z Biblioteką Szkolną przygotowali dla najmłodszych uczniów misiowe niespodzianki. Były filmy, piosenki, puzzle i quiz. Wszyscy świetnie się bawili!

Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki "Kubuś Puchatek. Winnie the Pooh" A.A. Milne - posiadamy egzemplarze w wersji polskiej i oryginalnej - angielskiej jednocześnie. Daje to, obok przyjemnej lektury, możliwość uczenia się języka angielskiego.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Podaruj misia - 24.11.2017

Opracowanie: p. Judyta Chmielewska


W akcję fundacji "Mam marzenie" zaangażowała się cała szkoła. Zebraliśmy wiele artykułów, głównie pięknych książek, puzzli i gier, które zostaną przekazane dzieciom przebywającym w szpitalach na terenie całego kraju. To już drugi rok, kiedy wspólnie wspieramy tę akcję. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy - Klasa 1a SP.


Bądź życzliwy na co dzień! - 21.11.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie klas 0-3 przypomnieli całej społeczności szkolnej, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania.


Narodowe Święto Niepodległości - 09.11.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości klasy 4SP - 3G uczestniczyły w uroczystym apelu. Uczniowie w strojach galowych, z przypiętymi na piersi biało-czerwonymi kotylionami z powagą uczcili 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Inscenizację przypominającą najważniejsze fakty tamtego okresu przygotowały klasy 6b i 2bG. Wspólnie zaśpiewaliśmy polski hymn, a także pieśni patriotyczne, takie jak: "Rota", "My Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani pod okienko", "Piechota". Tego dnia w naszej szkole panował wyjątkowy, podniosły nastrój.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Finały "Od zabawy do sportu" - 29.10.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

W corocznych zawodach wszystkich wolskich szkół podstawowych (klas 2-4) nasza szkoła dostała się do finałów. W swoim półfinale siedmiu chłopców i siedem dziewczynek wywalczyło awans z pierwszego miejsca! W zawodach finałowych już niestety tak dobrze nie było, ale 6 miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych wstydu nie przynosi. Liczymy na kolejne dobre wyniki sportowe.


Wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - 27.10.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

27 października 2017 roku klasa 2 a gimnazjum udała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów uczniowie poznali losy Ireny Sendlerowej oraz wspomnienia kilkorga osób przez nią uratowanych. Dzieci obejrzały też fragmenty wystawy stałej, a na koniec porozmawiały o tym, jak dzisiaj upamiętniać postać Ireny Sendlerowej i realizować Jej ideę: "Każdemu, kto tonie, należy podać rękę"?


Wizyta edukatorów z Wielkiej Brytanii - 24.10.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Pan Antony Lishak ponownie odwiedził naszą szkołę. Tym razem przybył z grupą nauczycieli i edukatorów z Wielkiej Brytanii. Grupa przyjechała do Polski na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby poznać Warszawę Ireny Sendlerowej. Zespół przygotowuje się do działań związanych z ogłoszeniem roku 2018 rokiem Ireny Sendlerowej. Współpraca z panem Lishakiem rozwija się i będzie miała swoją kontynuację w dalszych wspólnie podejmowanych działaniach.

Goście zwiedzili szkołę, w sali pamięci spotkali się z młodzieżą klas 3G, by porozmawiać o doświadczeniach związanych z nauczaniem o Patronce. 25 października spotkamy się na ul. Lekarskiej, gdzie pod jabłonią porozmawiamy o działalności Ireny Sendlerowej podczas II wojny światowej.


Tropem bobra - 24.10.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

24.10.2017 r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach edukacji przyrodniczej nad Jeziorkiem Czerniakowskim, które przygotowali i prowadzili animatorzy z Fundacji Ja Wisła. Trasa wyprawy badawczej prowadziła przez: bagna, szuwary, nieprzebyte leśne ostępy i strome urwiska. Ubrani w kalosze, uczestniczyliśmy w pionierskim programie ochrony krajobrazu i siedlisk bobrów. Wędrując brzegiem Jeziorka Czerniakowskiego, poznaliśmy zwyczaje i życie sympatycznych wegan, jakimi okazały się być bobry.


Przy grobie Ireny Sendlerowej - 20.10.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska


W rocznicę imienin Patronki Szkoły - Ireny Sendlerowej uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2- 3 gimnazjum wybrali się na Cmentarz Powązkowski. Delegacja szkoły złożyła kwiaty, zapaliła znicz oraz zmówiła krótką modlitwę w intencji Patronki.


Etnografia Wisły - 18.10.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

Z okazji obchodzonego w tym roku 550-lecia pierwszego wolnego flisu i ogłoszenia roku 2017 Rokiem Wisły, klasa 7a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pt. Etnografia Wisły. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o tym, jakie znaczenie Wisła miała dawniej i ma obecnie, jaką rolę pełniła i pełni w życiu warszawiaków, jaki obraz Wisły funkcjonuje w kulturze i w społeczeństwie. Dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa Wisła, poznaliśmy jej przebieg i sposób zagospodarowania. Rozmawialiśmy o głównych miastach leżących nad Wisłą oraz dowiedzieliśmy się, kim byli Urzeczanie. Warsztaty zakończyliśmy wykonaniem plakatów z własnymi pomysłami na zagospodarowanie nadbrzeża Wisły.


Złota, polska jesień przy Elekcyjnej - 17.10.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Piękna jest polska jesień w liściach złotych,
W uśmiechach słońca bladych i łagodnych...

Konstanty Ćwierk


Dzień Papieski - 16.10.2017

Opracowanie: p. Jolanta Kilczuk

Dzień Papieża Jana Pawła II został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi- Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa: "Idźmy naprzód z nadzieją". 16 października 1978 r. to data, która na zawsze pozostanie w pamięci i sercach każdego Polaka. To dzień, w którym biskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła, został wybrany na głowę Kościoła katolickiego.

Z tej okazji - XVII Dnia Papieskiego - w naszej szkole odbyła się uroczystość pt. "Jan Paweł II - Papież Miłości". Uczniowie klasy IIIb rozpoczęli program artystyczny od zaproszenia wszystkich na "wycieczkę" do Wadowic - do miasta, gdzie urodził się Karol Wojtyła i gdzie się wszystko zaczęło…! Dzieci przedstawiły życiorys Ojca Świętego i jego drogę na Stolicę Piotrową. Spektakl zawierał też scenki przeznaczone dla najmłodszych uczniów i zaproszonych przedszkolaków, w których aktorzy przenieśli widzów do baśniowej krainy Smerfów. Tam również pamiętano o Ojcu Świętym! Zaprezentowano dowcipne scenki, starania krasnoludków, żeby ofiarować prezenty Papieżowi. Podczas uroczystości nie zabrakło pięknych i wzruszających utworów, uczniowie zaśpiewali "Barkę" - ulubioną pieśń Ojca Świętego i wiele piosenek zespołu Arka Noego. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor oraz honorowy gość ks. Zdzisław Rogoziński - Proboszcz Parafii Dobrego Pasterza, który swoją obecnością podkreślił znaczenie Dnia Papieskiego w naszej szkole, przekazał najważniejsze przesłanie, jakie zostawił nam NASZ WIELKI RODAK, udzielił błogosławieństwa całej społeczności szkolnej.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Wola pamięta o Tadeuszu Kościuszce - 16.10.2017

Opracowanie: p. Iwona Rodzik

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy ulicy Wolność nawiązującej do wydarzeń insurekcji kościuszkowskiej. Rok 2017 został uznany przez Sejm RP rokiem Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele św.Faustyny, następnie odsłonięto tablicę przy ulicy Wolność.


Wymiana polsko-niemiecka - 15-22.10.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

W roku szkolnym 2017/2018 wymiana młodzieży odbywa się jesienią i wiosną. Polska grupa (10 uczniów z klas 7 i 2G oraz 5 nauczycielek) wyjechała do Hamburga w październiku, Niemcy przyjadą z rewizytą na początku czerwca. Wymiana została dofinansowana przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wyjazd był bardzo udany. Porozumiewaliśmy głównie w języku angielskim, ale i podstawowe zwroty niemieckie zapadły nam w pamięć. Hamburska szkoła jest ogromna i świetnie wyposażona, bardzo spodobały nam się zajęcia z projektowania ubrań, sala widowiskowa z wielką sceną, pracownia chemiczna, ciemnia do wywoływania zdjęć, kolorowe graffiti na ścianach korytarzy. Ujęła nas życzliwość nauczycieli i otwartość uczniów. Czekamy na przyjazd naszych niemieckich partnerów do Warszawy - wtedy będzie okazja, by odwdzięczyć im się za gościnę i pokazać im naszą szkołę i miasto.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć kronikę


Dzień Edukacji Narodowej - 12.10.2017

Opracowanie: p. Aleksandra Rejmonczyk

Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,
I z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy!
Nauczyciel to potrafi bez wyjątku, aż do piątku
No, a za to, od nas szóstka się należy!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Dzielnicowe Ślubowanie Pierwszaków - 11.10.2017

Opracowanie: p. Sylwia Senator

W dniu 11 października 2017 roku delegacja uczniów z klas pierwszych wraz z opiekunem oraz panią Dyrektor Magdaleną Księżopolską wzięła udział w uroczystości "Dzielnicowego Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych", która odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 25 w Warszawie. W szkole im. Komisji Edukacji Narodowej do ślubowania przystępowali uczniowie dwóch klas pierwszych oraz delegacje uczniów z wolskich szkół. W uroczystości oprócz uczniów i ich rodziców wzięli udział dyrektorzy wolskich szkół i zaproszeni goście min.: pan Poseł Michał Szczerba, Burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski, Zastępca Burmistrza pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola pani Mariola Zielińska. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów. Po uroczystym pasowaniu na wszystkich uczniów czekał słodki poczęstunek, który był uwieńczeniem poranka pełnego wrażeń i okazją do bliższego poznania się pierwszoklasistów.


Samorząd Uczniowski - 05.10.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Samorząd Uczniowski podjął decyzje dotyczące składu prezydium. 5 października na cotygodniowym spotkaniu trójek klasowych odbyły się tajne wybory, w których wybrano prezydium Samorządu Uczniowskiego SP 236 w składzie: Kuba Stanaszek (kl. 7a), Maria Jesionek (kl. 5a), Marceli Sadowski (kl. 6b) oraz Prezydium Samorządu Uczniowskiego Gim. 61: Piotr Palczewski, Kewin Janusz, Rafał Wysocki (kl. 3aG).

Opiekunami SU decyzją uczniów (głosowanie 19.09.2017.) zostali w roku szkolnym 2017/18: pan Sebastian Banasiak, pani Magdalena Banasiak, pani Magdalena Szczypińska. Zapraszamy do współpracy, spotkania trójek odbywają się w czwartki o godz. 9:50 w sali 52.


Indywidualne biegi o Mistrzostwo Warszawy - 05.10.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

W dniu dzisiejszym odbyły się indywidualne biegi o Mistrzostwo Warszawy. W zawodach startowały najlepsze zawodniczki z każdej z 18 dzielnic Warszawy. Spory sukces odniosła uczennica naszej szkoły z klasy 3bG Oliwia Pierzchała, która zameldowała się na mecie z 5 czasem spośród niespełna 160 startujących zawodniczek i odebrała pamiątkowy dyplom z rąk Burmistrza Dzielnicy Bielany. Oprócz Oliwii, jeszcze Marysia Jesionek, Alicja Rączka oraz Michalina Matusiak dzielnie reprezentowały naszą szkołę na trudnym i podmokłym terenie Akademii Wychowania Fizycznego. Dziękujemy!


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 29.09.2017

Opracowanie: p. Agnieszka Szczęśniak


29 września obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W klasach 4-7 SP i 2-3 Gim. przeprowadzone zostały tabliczkowe zawody. Wyłonieni w ten sposób eksperci tabliczki mnożenia otrzymali oceny bdb z matematyki.

Wszystkie klasy wzięły również udział w konkursie na hasło dnia. W Szkole Podstawowej zwyciężyła klasa 5a hasłem Mnożymy poprawnie i bardzo sprawnie, bo tabliczkę znamy i przykłady wykonamy! , a w Gimnazjum bezkonkurencyjne okazało się hasło klasy 3a: Tabliczka mnożenia to ból i cierpienia! (jeśli nie znasz) i Tabliczka mnożenia to droga do marzeń spełnienia! (jeśli znasz).

Obchodom Światowego Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole towarzyszył również konkurs matematyczny. Uczniowie w domu rozwiązywali tabliczkowe łamigłówki, rebusy i zagadki. Laureatami konkursu zostali: Mateusz Fituch, Emilia Rączka i Victoria Pyra z kl. 4a oraz Karolina Bednarczyk z 2aG. Gratulujemy zwycięstwa i 6 z matematyki!.


ALARM !!! - 26.09.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

26 września przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników. Wszyscy opuścili szkołę w ustalonym porządku. Akcja przebiegała szybko i sprawnie. Na boisku szkolnym stał wóz strażacki. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich prezentacja działania działka wodnego. Uczniowie przeszli do sali gimnastycznej, gdzie pani Wicedyrektor podsumowała całą akcję. Następnie odbyło się spotkanie ze strażakiem, który opowiedział jak należy zachować się podczas niebezpieczeństwa. Podkreślił konieczność szybkiego, ale spokojnego działania i wypełniania poleceń osób kierujących akcją.


Bieg na orientację - 27.09.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

27.09.2017 Reprezentacja naszej szkoły w składzie Oliwia Pierzchała (3bG), Dominik Kania (3bG) oraz Daniel Jakubowski(3aG) rywalizowała w dzisiejszym dniu w zawodach w Biegu na orientację. Impreza pt. "Jedz zdrowo, żyj sportowo" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola pana Krzysztofa Strzałkowskiego była bardzo udana dla naszej trójki. Drużyny rywalizowały nie tylko na trasie biegu w Lasku na Kole, ale również przy różnych stanowiskach, przy których trzeba było wykazać się wiedzą nt. zdrowego trybu życia i odżywiania. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących. Wielkie gratulacje!


Biegi przełajowe - 26.09.2017

Opracowanie: p. Sebastian Banasiak

26.09.2017 odbyły się w Parku Szymańskiego Mistrzostwa Woli w indywidualnych biegach przełajowych. Największy sukces spośród uczniów naszej szkoły odniosła Marysia Jesionek z klasy 5a, która została vice-mistrzynią naszej dzielnicy. Również Alicja Rączka(7a), Michalina Matusiak (3aG) i Oliwia Pierzchała (3bG) zaprezentowały się bardzo dobrze - uplasowały się w pierwszej dziesiątce najlepszych biegaczek w swoich biegach i zakwalifikowały się na Mistrzostwa Warszawy, które odbędą się 5.10 na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach!


Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny! - 20.09.2017

Opracowanie: p. Sylwia Senator

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w inauguracji kampanii społecznej zorganizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasistów". Z tej okazji 20 września dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w wyjątkowej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego pan Wiesław Raboszuk, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, radna Dzielnicy Wola, przewodnicząca Komisji Edukacji i Infrastruktury Oświatowej pani Joanna Tracz-Łaptaszyńska oraz zastępca dyrektora WORD-u w Warszawie pan Waldemar Przeździęk. Podczas prelekcji mogliśmy się przekonać, jak ważne jest noszenie odblasków. Nie zabrakło też zadania domowego, które tym razem otrzymali rodzice, a dzieci zostały zobowiązane do sprawdzenia poprawności jego wykonania. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny dotyczący bezpieczeństwa. Po przedstawieniu wszystkie dzieci obecne w sali dostały odblaskowe prezenty. Pierwszoklasiściotrzymali także z rąk pani dyrektor Magdaleny Księżopolskiej oraz zaproszonych gości krawaty z logo szkoły, które przypieczętowały ich przynależność do szkolnej społeczności. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. To było niezapomniane wydarzenie!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Warsztaty w Orkiestrze Symfonia Varsovia - 15.09.2017

Opracowanie: p. Monika Skwarczyło

Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach "Akcja labirynt" zorganizowanych w siedzibie Orkiestry Symfonia Varsovia. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy, poznawanie sztuki historycznej i współczesnej. Poszczególne zadania dotyczyły tworzenia dźwięków, gry na instrumentach, improwizacji perkusyjnej, ekspresji ruchu oraz działań plastycznych. Ekspresja twórcza była świetną zabawą!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Sprzątanie świata - 15.09.2017

Opracowanie: p. Anna Michalik

Celem tegorocznej akcji Sprzątanie świata, która odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce" jest przede wszystkim zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zachęcenie uczniów do działania na rzecz środowiska. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w sprzątaniu otaczającej nas okolicy. Uzbrojeni w plastikowe worki i ochronne rękawice, stoczyliśmy walkę ze śmieciami.


Gimnazjaliści w Muzeum Powstania Warszawskiego - 15.09.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

15 września 2017 r. uczniowie klasy 2a gimnazjum udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem tej wizyty była lekcja poświęcona szlakowi powstańczemu dwóch harcerskich batalionów "Zośka" i "Parasol". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się , czym były i jak działały Szare Szeregi w okresie okupacji i Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali genezę batalionów "Zośka" i "Parasol" oraz losy wybranych bohaterów tamtych wydarzeń. Gimnazjaliści klasy 2a zdobywali wiedzę poprzez zastosowanie różnorodnych metod prowadzenia lekcji , takich jak prezentacja multimedialna , pogadanka i praca w grupach.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - 04.09.2017

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Początek roku szkolnego to zawsze czas postanowień i radosnego oczekiwania. To także zmiany – nowi koledzy, nowi nauczyciele, nowe wyzwania. Uczniów i rodziców podczas uroczyści 4 września powitały panie dyrektor. Przekazały bardzo ważną informację o kolejnej zmianie – od 1 września nazwa szkoły brzmi: Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej.

Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno niebagatelne wydarzenie. Pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności – podczas ślubowania pani dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Świeżo upieczeni pierwszacy zaprezentowali piękny program artystyczny i po raz pierwszy zasiedli w swoich uczniowskich ławkach. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego i twórczego roku szkolnego 2017/2018!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29
http://sp236gim61.neostrada.pl

Ostatnia aktualizacja:
(mm/dd/rr)