Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

        Strona główna    


sala nr 9 - parter

Biblioteka czynna jest codziennie:
od 815 do 1400


Księgozbiór naszej biblioteki składa się z: encyklopedii, słowników, albumów oraz lektur i książek: popularno naukowych, przygodowych, obyczajowych, historycznych, przyrodniczych, literatury pięknej, poezji i dramatu. Posiadamy również interesujące kolekcje płyt DVD. W czytelni znajduje się prasa dla uczniów i nauczycieli.

Od 2006 r. w naszej bibliotece istnieje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wspołfinansowane z EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego). Oznacza to, że biblioteka wyposażona jest w komputery multimedialne z dostępem do internetu.


* * *     Z   ŻYCIA   BIBLIOTEKI   SZKOLNEJ     * * *Lodorosty i bluszczary - finał konkursu recytatorskiego - 21.05.2019

21 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Lodorosty i bluszczary”, zorganizowanego przez szkolną bibliotekę. Celem imprezy było zapoznanie dzieci z twórczością Jerzego Ficowskiego – pisarza, poety, tłumacza,który tworzył między innymi pełne ciepła i niezbywalnego uroku wiersze dla najmłodszych. Spotkanie z laureatami uświetniły swoją obecnością pani Elżbieta Ficowska – żona poety – i pani Anna Ficowska-Teodorowicz – jego córka. Obie panie opowiedziały o życiu z twórcą, o jego pasjach, zainteresowaniach, o tym, jak zmagał się z prozą życia i o relacjach, które tworzyły ich ciepły, niezwykły dom. Spotkanie pełne wzruszeń i humoru upiększyły recytacje nagrodzonych w konkursie dzieci. Ponadto czwartoklasiści zatańczyli „Poloneza warszawskiego”, zaśpiewali także „Jadą wozy kolorowe” – teksty obu utworów napisał właśnie Jerzy Ficowski. Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że uroczystość poświęcona tej barwnej, intrygującej, wrażliwej postaci, twórcy pełnemu ciekawości świata, odkrywcy motywów i artystów nieznanych – pozostanie na długo w pamięci uczestników i zachęci do sięgania po tomiki artysty.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem Fundacji im. Jerzego Ficowskiego. W konkursie udział wzięło 75 uczniów z 14 szkół wolskich.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


Poznaję Świat Pieniędzy - mądrze oszczędzam od najmłodszych lat - 10.05.2018

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 36 przy ul. Redutowej 48 zaprosiła klasy czwarte do udziału w projekcie "Poznaję Świat Pieniędzy - mądrze oszczędzam od najmłodszych lat". Lekcję zorganizowała i prowadziła Fundacja grajWysoko wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Podczas zajęć uczniowie poznali świat pieniędzy oraz korzyści płynące z oszczędzania. Będą teraz mogli umiejętnie zarządzać swoim budżetem.


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - 21.01.2019

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o 283 nowości wydawnicze (1012 woluminów), które zakupione zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą książek, która zamieszczona jest w pliku. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie oraz będzie chętnie korzystał z oferty naszej biblioteki.

LISTA KSIĄŻEK


Spotkanie z p. Fanny Joly - 19.04.2018

Gdy gimnazjaliści zmagali się z egzaminem, w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z panią Fanny Joly - francuską pisarką, która ma w swoim dorobku literackim około trzystu książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na 14 języków obcych i obsypano wieloma nagrodami. Pani Fanny Joly opowiedziała jak powstawały jej książki - od napisania tekstu "na brudno", znalezienia wydawcy, ilustratora, do wydrukowania. Najbardziej znane w Polsce są książki o Pralince oraz Pensjonat Muszelka.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Wydawnictwu Znak Emotikon. Dzieci mogły kupić sobie książki oraz otrzymać dedykację autorki. Dostaliśmy również trzy książki do naszej biblioteki. Polecam do przeczytania wywiad z p. Fanny Joli http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,87329b9.html


Dzielnicowy Konkurs "Polska moja Ojczyzna" - 16.04.2018

Nasza biblioteka szkolna była organizatorem XII edycji dzielnicowego konkursu recytarorskiego. W tym roku szkonym przyłączyliśmy się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i hasło przewodnie konkursu brzmiało: "Polska moja Ojczyzna". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: recytacja wiersza poety i recytacja wiersza własnego. Do udziału zgłosiło się 212 uczniów z klas 0-3 z 16 wolskich szkół podstawowych. Dzieci były wspaniale przygotowane, pięknie recytowały i znakomicie się prezentowały. Wielkie wrażenie zrobiły na wszystkich wiersze własne. Nagrody dla laureatów ufundował Burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski. Każdy nagrodzony uczestnik otrzymał m.in. książkę "Listy w butelce", która opowiada o Irenie Sendlerowej. W roku 2018, który jest rokiem właśnie Ireny Sendlerowej, organizatorzy podkreślali, jak odważna i niezwykła była ta wielka Polka oraz że wartości, które propagowała, są uniwersalne i ponadczasowe.

Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpiły klasy trzecie (oprawa muzyczno-wokalna) oraz klasa czwarta (przedstawienie "Szuflada"). Dzieci, które zdobyły nagrody główne i zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, wystąpiły z recytacją na scenie. Wszyscy zgromadzeni mogli się przekonać, jak wysoki poziom prezentowali tegoroczni uczestnicy. Organizatorzy dziękują nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom za zaangażowanie.

Kliknij tutaj, aby przeczytać wiersze własne uczniów


Dzień Pluszowego Misia - 24.11.2017

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie od XIX wieku! Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Obchodzimy go 25 listopada. Z tej okazji uczniowie przynieśli do szkoły swoje misie, które siedziały z nimi w ławkach. Każda klasa wykonała portret misia. Samorząd Uczniowski klas 0-3 wraz z Biblioteką Szkolną przygotowali dla najmłodszych uczniów misiowe niespodzianki. Były filmy, piosenki, puzzle i quiz. Wszyscy świetnie się bawili!

Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki "Kubuś Puchatek. Winnie the Pooh" A.A. Milne - posiadamy egzemplarze w wersji polskiej i oryginalnej - angielskiej jednocześnie. Daje to, obok przyjemnej lektury, możliwość uczenia się języka angielskiego.


Medi@teka START-META - 19-21.04.2017

W czasie, gdy gimnazjaliści pisali egzaminy, uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Medi@tekę START- META. Medi@teka to rodzaj multimedialnej biblioteki. Można w niej wypożyczać książki, audiobooki, filmy, płyty z muzyką oraz gry komputerowe i na konsole. Jest to także miejsce spotkań kulturalno-naukowych, projekcji filmowych i spektakli teatralnych. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób książki poukładane są na regałach. Nauczyli się korzystać z wyszukiwarek katalogów online. Największą atrakcją okazał się Wykrzyk - pomieszczenie z decybelomierzem, w którym można było krzyczeć, piszczeć i drzeć się do woli. Najwięksi krzykacze wydawali z siebie piski na poziomie 110 decybeli!!!

Więcej informacji na temat Medi@teki można znaleźć na stronie: http://www.mediateka.waw.pl


Spotkanie z panem Tomaszem Jastrunem - 6.04.2017

W marcu ogłoszony został konkurs szkolny dla klas 4-6, w którym uczniowie mieli za zadanie napisanie opowiadania związanego ze szkołą i codziennymi uczniowskimi doświadczeniami. Prace, które wpłynęły, zostały przekazane do oceny panu Tomaszowi Jastrunowi. Decyzją jurora (pan Jastrun jest literatem - poetą, prozaikiem, felietonistą, krytykiem literackim) nagrodzonych zostało 16 tekstów. Ich autorzy otrzymali egzemplarz książki pana Jastruna "Antoś i jeszcze ktoś" z autografem autora. Pan Tomasz Jastrun spotkał się z uczniami, aby porozmawiać o pomysłach na drugą część przygód Antosia, wysłuchać propozycji dotyczących tytułu powstającej książki, poznać opinie uczestników co do sposobu dalszego budowania postaci. Spotkanie było ważne oraz owocne: i dla jego młodych uczestników i dla wyjątkowego gościa.


Baśniowe bajanie - 3.04.2017

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 0-3 SP do wspólnej zabawy. Tematem spotkania były klasyczne baśnie - Andersena, braci Grimm, Perraulta. Uczniowie rozpoznawali twórców na portretach, wskazywali autorów podanych baśni, identyfikowali piosenki z Disneyowskich ekranizacji. Dużo emocji wzbudziła konkurencja polegająca na rozpoznawaniu baśniowych rekwizytów - pierników, pantofelka, zwierciadełka i innych. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem - nazwały nawet wrzeciono, co nie było wcale łatwe ani oczywiste. Bez problemu rozpoznawano także fragmenty czytanych utworów. Piękną dekorację wykonali wcześniej uczestnicy, projektując okładki i ilustracje do wybranych baśni. Organizatorzy zachęcili do wypożyczania baśni ze szkolnej biblioteki i do czytania tych pięknych, ponadczasowych opowieści.


Spotkanie autorskie - 15.03.2017

W środę 15 marca 2017 r. gościliśmy panią Izabelę Skorupkę - autorkę opowiadań, wierszy oraz tekstów piosenek i sztuk dla dzieci. Pisarka opowiedziała uczniom klas IV - VI o swojej pracy twórczej nad powieścią fantastyczną. "Marcelina i Pamięć Przodków" oraz "Marcelina i Twierdza Wspomnień" to opowieść o pozornie przeciętnej jedenastoletniej dziewczynce. Od pokoleń przedstawiciele jej rodziny dziedziczą talent pisarski, a wraz z nim klątwę. Nikt do końca nie wierzył w opowiadane, z pokolenia na pokolenie, przestrogi. Traktowano je raczej jak rodowe bajki, aż do dnia, gdy dziewczynka, przy śniadaniu, na oczach wszystkich członków rodziny zniknęła wyruszając w podróż między światami....

Po spotkaniu można było kupić książki oraz otrzymać osobistą dedykację.


Turniej układania puzzli - 9.03.2017

Nasza biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do udziału w turnieju układania puzzli. Uczniowie losowali zestaw 54 puzzli, który mieli ułożyć w jak najkrótszym czasie. Z malutkich kawałeczków powstawały obrazki z popularnych bajek: Król Lew, Kubuś Puchatek, Królewna Śnieżka i inne. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie wykazali się świetną spostrzegawczością i koordynacją wzrokowo-ruchową.

Spośród pierwszoklasistów najszybsza była Agatka Białkowska z czasem 10 minuty i 22 sekundy. Rekord klas drugich należy do Natalki Godlewskiej - 6 minut i 4 sekundy. Mistrzem klas trzecich okazała się Oliwka Budna - 5 minut i 48 sekund.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!


Konkurs recytatorski - 18.11.2016

W bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 236 zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Szkoło, szkoło, jak się masz". Przystąpiło do niego 163 uczniów z 8 wolskich szkół podstawowych. Przesłuchania miały miejsce 3 listopada, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 listopada 2016 r.

Wystąpienia oceniane były w dwóch kategoriach: część uczestników zaprezentowała wiersze własnego autorstwa, pozostali zdecydowali się na recytację utworów Herberta, Tuwima, Brzechwy, Buczkówny i innych uznanych poetów. Wiersze napisane przez dzieci zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W pięknych słowach ujmowały codzienną, szkolną rzeczywistość, postrzeganą oczami wrażliwych i uważnych obserwatorów. Słuchaczy urzekły: sposób interpretacji tekstów i aktorskie umiejętności wszystkich nagrodzonych.

Pani dyrektor Magdalena Księżopolska wręczyła najlepszym uczestnikom pamiątkowe dyplomy, książki i upominki, podkreślając wysoki poziom prezentacji i dziękując za duże zainteresowanie konkursem. Jego kolejna edycja - już za rok!

Kliknij tutaj aby przeczytać wiesze o naszej szkole


Spotkanie autorskie - 17.11.2016

17 listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się z panią Hanną Niewiadomską, poetką piszącą wiersze i piosenki dla dzieci. Autorka czytała dzieciom swoje utwory z książeczki "Bajczytanki Pani Hanki". Poetka zachęcała dzieci do czytania, opowiadała o molu książkowym. Po spotkaniu uczniowie mogli kupić sobie książkę oraz otrzymać osobisty autograf. Więcej informacji, wiersze i piosenki pani Hanny Niewiadomskiej znajdziecie na stronie internetowej: http://www.bajczytanki.pl


1050. rocznica Chrztu Polski - 14.04.2016


W bieżącym roku przypada 1050. rocznica Chrztu Polski. Z tej okazji biblioteka przygotowała okolicznościową wystawkę. Zachęcamy gimnazjalistów oraz starszych uczniów SP do obejrzenia filmów z cyklu "Początki Państwa Polskiego"


Ptasie opowieści - 28.01.2016


W tegorocznym, bibliotecznym konkursie literackim na najpiękniejsze opowiadanie o ptakach zwyciężył Oliwier S. z klasy 3a SP. Serdecznie gratulujemy! Wszystkie prace konkursowe utworzyły tomik "Ptasie opowieści", który można wypożyczać w naszej bibliotece. Jest to już druga książeczka napisana przez uczniów naszej szkoły. Pierwsza - "Kocie opowieści" cieszyła się ogromną popularnością. Zapraszamy do biblioteki :)


Książki naszych marzeń - 21.12.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do naszej biblioteki szkolej, w ramach realizacji projektu MEN "Książki naszych marzeń", zostały zakupione nowości wydawnicze. Wzbogaciliśmy się o 132 nowe tytuły!

Zapraszamy do biblioteki :)

Kliknij tutaj aby zobaczyć listę nowych tytułów


Biblioteczny konkurs recytatorski - 14.12.2015

7 grudnia 2015 roku w naszej bibliotece odbył się 10. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku uczniowie przygotowali "Zimowe rymy" - wiersze o tematyce zimowej lub świątecznej. Konkurs nasz nieustannie cieszy się dużą popularnością z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni i dumni. W recytatorskiej rywalizacji uczestniczyło 79 uczniów z 6 wolskich szkół podstawowych. Poziom konkursu był jak zwykle bardzo wysoki. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie uczniów.

Do zobaczenie za rok podczas kolejnej edycji konkursu.


Biblioteka Publiczna - 04.12.2015


W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza biblioteka współpracuje z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży nr 36, która znajduje się przy ul. Redutowej 48. Nasi uczniowie, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, uczestniczą w bezpłatnych lekcjach bibliotecznych, warsztatach edukacyjno-literackich oraz w warsztatach literacko-plastycznych.


Ptasia stołówka - 03.12.2015

Jesienią wiele ptaków odlatuje na południe, do ciepłych krajów. Inne wybierają się w podróż "jak sójka za morze" i w konsekwencji zimują w naszym kraju. Ponieważ zima zbliża się do nas wielkimi krokami musimy pamiętać o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Przed szkołą ustawiliśmy karmnik, do którego można wrzucać ptasie smakołyki: ziarna zbóż, słonecznika, słoninkę dla sikorek.

A w karmniku, a w karmniku, smakołyki ptasie są.
Dla każdego coś dobrego do karmnika ptaszki mkną!
Mamy siemię lniane, ziarna i okruszki,
Ptasim głodomorom napełnimy brzuszki.


Książki naszych marzeń ... tuż ... tuż ... - 07.10.2015


"Lektura szkolna - przymus czy przyjemność?" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej - Minister Edukacji Narodowej poświęcone promocji czytelnictwa wśród uczniów, problemach bibliotek szkolnych i działaniach MEN nakierowanych na promocję czytania.

Nasza biblioteka szkolna, jeszcze przed wakacjami, została zgłoszona do programu MEN Książki naszych marzeń i w najbliższym czasie spodziewamy się środków na zakup książek - nowości wydawniczych dla uczniów szkoły podstawowej.

6 października 2015 r. rząd podjął uchwałę o realizacji w latach 2016-2020 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Rozporządzenie umożliwi rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Do tego programu nasza biblioteka też oczywiście przystąpi.


Kocie opowieści - 15.04.2015


Z okazji Światowego Dnia Kota biblioteka szkolna ogłosiła szkolny konkurs na najpiękniejsze opowiadanie o kotach. Komisja oceniała: pomysłowość autorów, poprawność językową oraz szatę graficzną. Za piękniejsze zostały uznane opowiadania: Zosi i Natalki D. (z klasy 3a), Oliwii P. (z klasy 3b) oraz Antoniego S. (z klasy 5a). Wyróżnienie za wspaniałe ilustracje otrzymali uczniowie klasy 2a. Wszystkie prace konkursowe utworzyły tomik "Kocie opowieści", który można wypożyczać w naszej bibliotece.


Wybory książek - 30.03.2015

W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska

W wyborach udział wzięło 89 uczniów Zespołu Szkół nr 65. Wśród uczniów szkoły podstawowej najpopularniejsze były książki:
1. Dzienniczek cwaniaczka, J. Kinney; (11 głosów)
2. Afryka Kazika, Ł. Wierzbicki; (10 głosów)
3. cykl: Zaopiekuj się mną, H. Webb; (9 głosów)
4. cykl: Kroniki Archeo, A. Stelmaszyk. (7 głosów)

Gimnazjaliści wybrali:
1. Gwiazd naszych wina, J. Green; (6 głosów)
2. Trylogia Igrzyska śmierci, S. Collins; (5 głosów)
3. Saga zmierzch, S. Meyer (5 głosów);
4. Gimnazjum - najgorsze lata mojego życia, J. Patterson, Ch. Tebbets. (5 głosów)Światowy Dzień Kota - 12.02.2015

Od 2006 roku 17. lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Święto to podkreśla znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwia ludzi na często trudny koci los. Biblioteka wraz z Samorządem Uczniowskim klas IV-VI zorganizowali kocie święto dla najmłodszych uczniów szkoły. Maluchy śpiewały, rysowały, piły mleczko, zwijały kłębki wełny oraz rozpoznawały koty duże i małe. Nie zabrakło również "Przygód kota Filemona". Było bardzo wesoło!

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla uczniów szkoły podstawowej na najciekawsze opowiadanie, którego głównym bohaterem będzie KOT. Prace należy składać do końca lutego. W ten sposób powstanie książka - zbiór kocich opowiadań.

Samorząd Uczniowski kl. IV-VI do końca lutego zbiera dary dla kotów ze schroniska.Czytam! Daję słowo! - 03.02.2015


Biuro Edukacji, Stowarzyszenie Entropia Słowa oraz WCIES zapraszają do udziału w pilotażowym programie skierowanym do przedszkoli i szkół warszawskich. “Czytam! Daje słowo! 7 minut”.

Działanie polegać będzie na głośnym czytaniu uczniom przez nauczyciela wybranego fragmentu tekstu. Wystarczy zaledwie 7 minut dziennie, by wprowadzić wychowanków i uczniów w świat tajemniczy i fantastyczny, zachęcić ich do sięgnięcia po ciekawą książkę w wolnym od nauki czasie.


Polska moja Ojczyzna - konkurs recytatorski - 28.11.2014

Międzyszkolny konkurs recytatorski organizowany przez naszą bibliotekę szkolną cieszy się niezmienną popularnością. W tym roku patriotyczne wiersze pod hasłem "Polska moja Ojczyzna" deklamowało 75 uczniów z 6 wolskich szkół podstawowych. Talent i zaangażowanie młodzieży spowodowały, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Śmiało można stwierdzić, że naszej dzielnicy dorasta i kształci się grupa wybitnych, młodych artystów.

Dziękujemy za przygotowanie uczniów i udział w naszym konkursie. Do zobaczenie za rok podczas kolejnej edycji konkursu.


Konkurs pięknego czytania - 29.10.2014 r.


Pięcioro reprezentantów klas IV-VI SP wzięło udział w konkursie pięknego czytania zorganizowanego przez bibliotekę w SP 139. Zadaniem uczniów było przeczytanie wylosowanego fragmentu prozy. Oceniane było: tempo, płynność, wyrazistość czytania oraz oryginalność interpretacji tekstu. Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła Karolina Bednarczyk z klasy Va. Gratulujemy!


W zdrowym ciele zdrowy duch - konkurs recytatorski - 10.04.2014 r.

10 kwietnia 2014 w naszej bibliotece odbyło się wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod tytułem W zdrowym ciele zdrowy duch. W wydarzeniu wzięło udział 65 uczniów z 7 wolskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu byli wzorowo przygotowani. Deklamacjom towarzyszyła żywa gestykulacja, niektórzy uczniowie mieli rekwizyty. Talent i zaangażowanie młodzieży spowodowały, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Komisja miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.
Dziękujemy za przygotowanie uczniów i udział w naszym konkursie. Do zobaczenie za rok podczas kolejnej edycji konkursu.Ze szkolnej biblioteki... - 31.01.2014 r.


W ramach akcji "Wspomóż szkolną bibliotekę" księgozbiór szkoły wzbogacił się o 85 książek. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy :)

W szkolnym konkursie "Exlibris szkolnej biblioteki" zwyciężyła praca Aleksandry S. z klasy 2ag. Gratulujemy!


Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2013 r.

25 października 2013 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej przynieśli swoje ulubione maskotki. Misiaki i inne pluszaki zasiadły w szkolnych ławkach. Podczas czwartej lekcji odbyło się misiowe spotkanie klas 0-3 SP na sali gimnastycznej. Każda klasa przygotowała rysunek misia. Dzieci wysłuchały czytanego opowiadania pt "Kubuś Puchatek i dynia", obejrzały film o Misiu Uszatku, układały misiowe puzzle, śpiewały piosenki o misiach. Najwięcej radości przyniósł wszystkim taniec dzieci z misiami w rytm piosenki CZA-CZA-CZA Misia z niebieskiego domku. Na zakończenie dzieci poczęstowały się słodkimi, żelkowymi misiami. Uczniowie starszych klas podczas długich przerw oglądali pouczające przygody Misia Uszatka. To był bardzo miły dzień :)Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
http://sp236gim61.neostrada.pl

Ostatnia aktualizacja:
(mm/dd/rr)