Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

Od paździenika 2016 roku w naszej szkole realizowany jest program "Ogarnij Inżynierię"
fundacji Katalyst Engineering. Cykl innowacyjnych lekcji łączy inżynierię, technologię druku 3D
z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. W ramach programu dzieci uczą się
rozwiązywać problemy metodą naukową - określają problemy, poszukują rozwiązań,
planują działania, testują i udoskonalają projekty.

Moduł dedykowany uczniom klas czwartych - TAJEMNICE ZIELONYCH DACHÓW poświęcony jest składnikom pogody. Uczniowie poznają: potrzeby życiowe roślin, ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Konstruują: termometr, higrometr, wiatrowskaz. Odkrywają zjawisko ciśnienia atmosferycznego. Budują (pracując w grupach) domy w zielonymi dachami i domy tradycyjne. Następnie badają właściwości energooszczędne obu dachów. Zapoznają się z budową i zastosowaniem drukarki 3D. W programie Autodesk 123D Design projektują szyldy i chorągiewki - wiatrowskazy, które są drukowane na drukarce ROBO 3D.

W klasach piątych uczniowie realizują moduł ENERGIA I WIATR. Podczas warsztatów dowiadują się: czym jest energia, co to jest obwód elektryczny i jak go zbudować oraz które substancje przewodzą prąd? Młodzi inżynierowie poznają różne formy i źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej, a w szczególności energii wiatrowej. Wykorzystując różne materiały oraz technologię druku 3D projektują i budują różne łopaty do turbiny, które następnie testują i oceniają.

2016/2017 - moduł dla klas IV - Tajemnice zielonych dachów
    2016/2017 - moduł dla klas V - Energia i wiatr